کشور در مسیر آموختن فرهنگ زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری است | نخبه ها
خدمات مرکز


کشور در مسیر آموختن فرهنگ زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری است
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری در نشست شورای اداری استان آذربایجان غربی، مهم‌ترین لازمه توسعه اقتصاد دانش‌بنیان را فراهم شدن یک زیست‌بوم مساعد برای کارآفرینی ونوآوری جوانان خلاق و تحصیل کرده دانشت و گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی سازوکار ویژه‌ای برای حمایت نیاز دارند و ارائه وام مستقیم در گام نخست فعالیت این کسب و کارها صحیح نیست، بلکه باید با ایجاد و توسعه فضای کسب و کار، مجال فعالیت آنان فراهم شود.
رئیس ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان، بخش مهمی از چالش شکل‌گیری زیست‌بوم کارآفرینی را معطوف به تحول فرهنگی و عزم جامعه برای حرکت به سوی شکل دادن این زیست بوم دانست و عنوان کرد: محیط کسب و کار کشور نیازمند بازنگری اساسی است و جامعه برای این‌که کارآفرینی و خلق ارزش افزوده را یک ارزش تلقی کند، نیازمند تغییر و تحول فرهنگی است.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، با بیان این‌که کشور در مسیر آموختن سازوکارهای توسعه زیست‌بوم مساعد کارآفرینی و نوآوری قرار گرفته است، اظهار کرد: تسهیل‌گری کسب وکارهای خلاق و نوآور به مثابه یک ضرورت برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، به مرور در حال تحقق است و لازمه تسریع این روند، تغییر فرهنگ استان‌ها به سوی جذب و حمایت از عناصر کلیدی این زیست‌بوم یعنی نیروی انسانی خلاق و سرمایه‌گذار بخش خصوصی است.
ستاری، به نقش کلیدی دانشگاه‌ها در توسعه صنایع خلاق و فرهنگی با پرورش نیروی انسانی خلاق و کارآفرین اشاره کرد و گفت: خوشبختانه نوع نگرش دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی به سوی کارآفرینی و ایجاد ارزش افزوده تغییر کرده است و جامعه علمی به این باور رسیده است که با اتکا به سرمایه دولتی و بدون توجه به خلاقیت نیروی انسانی، در ارائه خروجی مطلوب و سازگار با نیازهای جامعه موفق نخواهد بود.

منبع خبر: حامی نوابغ جوان

خبر های دیگر
news-image
امید تازه برای بیماری های کبدی و پارکینسون

سلولهای بنیادی از مهمترین دستاوردهای علوم زیستی در قرن اخیر هستند


news-image
زنگ خطر تهدیدات صنایع غذایی کشور در فضای مجازی به صدا درآمد، تبعات استفاده از مو ...

دبیر دومین همایش بین المللی صنعت غذایی کشور گفت: زنگ خطر تهدیدات صنایع غذایی کشور در فضای مجازی به صدا درآمده است و بنا ...


news-image
پیشرفت حوزه‌های صنایع خلاق ایران در آینه آمار

در کشور ما با توجه به وجود منابع طبیعی همچون نفت و گاز، ظرفیت‌های اقتصاد خالق و صنایع خالق تاکنون چندان‌که باید، موردتوج ...