رونق بخش هوایی کشور با توسعه صنعت پرسود هواپیماهای کوچک | نخبه ها
خدمات مرکز


رونق بخش هوایی کشور با توسعه صنعت پرسود هواپیماهای کوچک
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در خصوص وضعیت ایران در تولید هواپیماهای کوچک، تصریح کرد: ایران در زمینه ساخت هواپیماهای مسافربری زیر 20‌ نفر، شرایط خوبی دارد و متخصصان ایرانی توانایی طراحی هواپیماهای کوچک را دارند.
وی افزود: کاری که ما می‌توانیم انجام دهیم این است که بازار این هواپیماها را توسعه دهیم. در بسیاری از مواقع، مانند بحث اورژانس یا جابه‌جایی‌های سبک این هواپیماها می‌توانند با هزینه بسیار کم فعالیت کنند.
به گفته منطقی، در ایران برای فعالیت هواپیماهای کوچک یک سری محدودیت‌هایی وجود دارد که برای رفع این محدودیت ها با سازمان هواپیمایی کشور مذاکرات و تفاهماتی کرده ایم تا شرایط برای پرواز بیشتر این هواپیماها در کشور فراهم شود.
منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
ارائه 618 هزار خدمت اعتباری آزمایشگاهی؛ کیفیت‌ خدمات بالا رفت

6سالی است که از فعالیت شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌گذرد و اعضای این شبکه در ...


news-image
ایران در مبارزه با مالاریا موفق عمل کرده است

رییس برنامه جهانی مبارزه با مالاریا سازمان بهداشت جهانی گفت: جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با این بیماری موفق عمل کرده و ...


news-image
طراحی عایق های صوت آبگریز با فناوری نانو

محققان کشور موفق به طراحی عایق های صوت آبگریز با فناوری نانو شدند