اعتماد به محققان جوان رمز موفقیت مسیر توسعه کشور است | نخبه ها
خدمات مرکز


اعتماد به محققان جوان رمز موفقیت مسیر توسعه کشور است
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سعید سرکار دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی، در هفتمین همایش بین المللی علوم و فناوری نانو با اشاره به دستاوردهای فناوری‌نانو در کشور گفت: صادرات نانومحصولات ایرانی به کشورهایی نظیر استرالیا، چین، روسیه و اسپانیا مایه تعجب بسیاری است. 
وی دلیل این توانمندی صادراتی را تولید دانش در داخل کشور دانست و معتقد است که وجود این دانش تولید محصولات و بی‌نیازی به واردات فناوری، نقطه قوت صنعت نانو است. سرکار با اشاره به دفاتر مختلف ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی در کشورهایی نظیر چین، چشم‌انداز صادرات محصولات نانوی ایرانی به دیگر کشورها را روشن ترسیم کرد. 
دبیر ستاد ‌‌‌توسعه فناوری نانو معاونت علمی با توضیح تاریخچه ساخت چند دستگاه مختلف در داخل کشور، گفت : جوانانی مستعد که به آنها اعتماد شده برای تامین نیاز داخل کشور از صفر شروع کرده و تلاش کردند تا یک دستگاه نانویی را بدون نیاز به واردات فناوری، در داخل تولید کنند که ماحصل آن محصولاتی است که فروش قابل توجهی در بازارهای داخلی و خارجی داشته‌اند. وی اعتماد به محققان جوان را رمز موفقیت در مسیر توسعه دانست.
جعفر توفیقی رئیس هفتمین همایش بین المللی علوم و فناوری نانو در این رویداد با اشاره به اینکه عمر فناوری نانو بیش از پانزده سال نیست گفت: پیشرفت های بدست آمده در حوزه فناوری‌نانو بسیار باعث مباهات و افتخار است چرا که به موازات پیشرفت های علمی حیاتی و سرنوشت ساز در این دانش، پیشرفت دانشگاه‌ها و رشته‌های دانشگاهی و تربیت دانش آموختگان ممتاز و اساتید طراز اول را به وضوح می توان شاهد بود.

منبع خبر: معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری
 

خبر های دیگر
news-image
حساسیت های کشنده محصولات بهداشتی

اغلب ما برچسب های مواد غذایی را به دقت بررسی می کنیم ولی در هنگام خرید محصولات بهداشتی


news-image
از مزایای دوچرخه سواری غافل نشوید

اگر از اختلالات خواب رنج می برید، بدنبال روشی سالم و موثر برای کاهش وزن هستید، یا می خواهید سلامت قلب و استخوان های خود ...


news-image
ورود دستاوردهای فناورانه حوزه مهندسی به جامعه

طرح‌های پژوهشی جدید در حوزه فنی و مهندسی توسط محققان کشورمان انجام می‌شود تا به زودی شاهد اجرایی شدن این طرح‌ها و ورود ...