بومي‌سازي تكنولوژي ساخت دستگاه تاپ درايو | نخبه ها
خدمات مرکز


بومي‌سازي تكنولوژي ساخت دستگاه تاپ درايو
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شركت مهندسي نوآوران تكساز صنعت (تايكو) با بومي سازي تكنولوژي ساخت دستگاه تاپ درايو و بستر سازي مناسب برای توليد انبوه آن توانسته كشور را از واردات اين دستگاه پركاربرد در صنعت حفاري بي نياز سازد. 
همچنين نويد رونمايي از دستاوردي نو در حوزه ماشين آلات كشاورزي توسط این شرکت داخلی در آینده نزدیک اميد بخش چشم اندازي روشن در جهت خودكفايي هر چه بيشتر كشور خواهد بود.
به گفته محمدسعید زند، مدیر عامل این شرکت، در آخرين ارزيابي صورت گرفته توسط معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، شرکت مهندسي نوآوران تکساز صنعت (تايکو) به عنوان يکي از برترين شرکت هاي دانش بنيان صنعتي ايران در دسته فناوري ماشين آلات و تجهيزات پيشرفته شناخته شده است.
وی افزود: این شرکت به عنوان نخستین سازنده تاپ درایو در خاورمیانه شناخته شده است، از دستگاه حفاری تاپ درایو به منظور حفاری اتصال لوله ها و جدا کردن آنها و تهیه لوله ایستایی استفاده می شود، حفاری به کمک تاپ درایو می تواند هم به صورت تک لوله ای و هم به صورت لوله های سه قسمتی و یا سه قطعه انجام شود.
منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
آزمایشگاه "ردیاب چشمی" راه اندازی شد

با هدف دستیابی به پیشرفته ترین شیوه های علمی و تخصصی برای بررسی عملکرد سیستم بینایی، با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری ...


news-image
دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان مسئول سازماندهی ارتباطات علمی ایران و گرجستان منصو ...

دبیر کمیته علمی ایران و گرجستان از انتخاب دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان پل ارتباطی کلیه دانشگاه های ایران با دانشگاه‌های ...


news-image
ساخت بزرگترین پرینتر سه بعدی کشور توسط مخترع جوان گلستانی

حسن محمودی مخترع جوان گلستانی توانست پرینتر سه بعدی با کاربرد صنعتی را با حمایتهای