ایران در حوزه مهندسی ژنتیک همتراز با دنیا است | نخبه ها
خدمات مرکز


ایران در حوزه مهندسی ژنتیک همتراز با دنیا است
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص پیشرفت های ایران در حوزه مهندسی ژنتیک، بیان کرد: تراریخته بحثی از رشته مهندسی ژنتیک است که کشور از دهه های قبل با هوشمندی خاصی روی آن متمرکز شده و حتی یک پژوهشگاه علمی مهندسی ژنتیک نیز راه اندازی کرده است، افزود: این حرکت باعث شد که کشورمان در حوزه مهندسی ژنتیک صاحب علم و فناوری همتراز با دنیا شود.
وی افزود: البته با مباحثی که در پنج سال اخیر پیش آمده تا حدودی اقبال به حوزه مهندسی ژنتیک در حوزه محصولات کشاورزی و گیاهی کمتر شده است و این بخش را با مشکل مواجه کرده است.
به گفته قانعی، با در نظر گرفتن آمار گرسنگی و تاثیرات نامطلوب کمبود آب بر کشاورزی در کشورهای در حال توسعه و کمتر توسعه یافته و همچنین افزایش جمعیت جهان در طول سال های آینده، کشورهای دنیا در حال برنامه ریزی جهت استفاده از فناوری‌های جدید به منطور تولید دو برابری غذا در زمین های موجود هستند.
منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
چراغ هایی که با زباله روشن می شوند

زباله منبع مهمی برای تولید انرژی محسوب می شود. پروژه های تولید برق از زباله علاوه بر تأمین نیاز برق


news-image
«سوخت پاک» از میلیونها تن ضایعات پلاستیکی به دست خواهدآمد

با توجه به اینکه هرچه جلو می رویم در استفاده از منابع طبیعی بیشتر محدود می شویم موضوع پسماند و بازیافت ضایعات نکته بسیا ...


news-image
حمایت از فعالان صنایع نرم و خلاق؛ اشتغال و کارآفرینی افزایش می‌یابد

یک نماینده مجلس گفت: بسته جامع حمایت از شرکت‌های خلاق می‌تواند به قانون حمایت از محصولات دانش‌بنیان اضافه شود.