چیپ ست جذب امواج رادار | نخبه ها
خدمات مرکز


چیپ ست جذب امواج رادار
news-image


محمد علی رمضانی عضو موسسه حامی نوابغ جوان، متولد شهر کرمان تحصیلات دوره متوسطه را درشته نرم افزار کامپیوتر گذراند، در دبیرستان علم و صنعت م تحصیلات دانشگاهی خود را پس از دوره سربازی شروع کرد و مدرک کارشناسی خود را در دانشگاه علمی کاربردی مخابرات کرمان اخذ نموده است و پس از ان در دانشکاه صنعتی و علوم پیشرفته کرمان در مقطع ارشد مشغول به تحصیل شده و حیطه کاری ایشان هم در زمینه زیر ساخت شبکه های کامپیوتری و مخابراتی میباشد.

عنوان اختراع محمدعلی چیپ ست جذب امواج رادار

این اختراع جنبه استفاده نظامی دارد و برای پیش برد تامین قدرت دفاعی کشور و بازدارندگی دشمن طراحی شده است.

توجه به اینکه رادار کار شناسایی و ردگیری تمامی اجسام پرنده در هوا را به عهده دارد و هر جسم پرنده در حال پرواز باشد، شناسایی و ردگیری می شود.

امروزه رادارهای بسیار پیشرفه ای وجود دارد که گریز و پنهان شدن از دید آن ها بسیار سخت ، مشکل و در بسیاری از موارد غیرممکن می باشد.

کشورهای پیشرفته ای مانند آمریکا دارای نوعی فناوری به نام(مسیح) هستند که باعث رادار گریزی

می گردد و برتری هوایی ،نظامی ،تاکتیکی برای خود به ارمغان می آورند.

امروزه به کمک پرواز در ارتفاع کم (که مهارت بسیار باال و تجربه پروازی بسیاری الزام دارد) که خطرپذیری بالایی دارد؛ از دید رادار پنهان می گردد.به عبارتی دیگر با پرواز اطراف کوه یا جنگل می توان از دید رادار پنهان شویم که دارای هزینه بسیار بالایی می باشد.البته بستگی به وضعیت جغرافیایی منطقه نیزدارد.

حال چگونه می توانیم از دید رادار پنهان بمانیم:

1-بتوانیم نقطه کور رادار را پیدا کرده و در آن منطقه پرواز کنیم.

2-بتوانیم رادار را فریب دهیم.

3-طراحی و ساخت یک جعبه ضدرادار.

طراحی و ساخت یک دستگاه (جعبه) ضد رادار: chip absorption Wave Radar

یک جعبه (Box) کامپوزیت که بتوان به وسیله آنتن امواج رادار را جذب کرده و داخل جعبه پردازش مورد نظر روی آن ها اعمال گردد و امواج را تخریب کند و در بازگشت امواج به سمت رادار تأخیر ایجاد کند که امواج رادار در صورت بازگشت قابل شناسایی نباشند و پرنده استفاده کننده از این جعبه بتواند به صورت رادار گریز و در آسودگی به راه خود ادامه دهد و بدون جلب توجه رادار به هدف خود برسد.

منبع خبر: حامی نوابغ جوان

خبر های دیگر
news-image
۱۰۰ درصد تخفیف؛ اعضای جدید هیات علمی اعتبار پاییزی دریافت می‌کنند

در ادامه طرح‌های تخفیفی فصلی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اینبار این اعتبارات ب ...


news-image
چگونگی تولید، انتقال و ذخیره سازی انرژی در دوران کنونی

چگونگی تولید، انتقال و ذخیره سازی انرژی در دوران کنونی، در حال تغییرات اساسی است


news-image
دومین دوره مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آسیا و اقیانوسیه برگزار می گردد

رئیس کمیته ملی ربوکاپ ایران از برگزاری دومین دوره مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آسیا و اقیانوسیه به میزبانی دانشگاه آزاد اسل ...