سنجاقک هوشمند حسگر عبور و تعداد عوامل دشمن | نخبه ها
خدمات مرکز


سنجاقک هوشمند حسگر عبور و تعداد عوامل دشمن
news-image


حمیدرضا دهنار صیدی متولد تهران ایشان از همان ابتدا در امور ورزشی و هوشی دارای استعداد بالایی بودند. در تمام دوران تحصیلی جزو دانش­آموختگان و محصّلان ممتاز بوده­ و رتبه­های مختلف علمی و فرهنگی در دوران مختلف تحصیلی کسب نموده­.

مقطع کارشناسی ارشد مهندسی سیستم­های اقتصادی و کسب رتبه­ی نخست مابین فارغ­التحصیلان تمامی رشته­ها و گرایش­های مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشکده­ی محل تحصیل به پایان رساند.

در حال حاضر دوران آموزشی و دفاع از طرح پیشنهادی پژوهشی رساله­ی مقطع دکترای تخصّصی مهندسی صنایع (اتوماسیون) را به پایان رسانده

صاحب چندین مقاله پذیرش شده در همایش­های ملّی و بین­المللی داخلی و خارجی و نشریات و مجلّات عمومی، تخصّصی، علمی ـ ترویجی، علمی ـ پژوهشی و ISC به زبان­های انگلیسی و فارسی هستند.

 رییس نشست در همایش بین­المللی خارجی، عضو داوران و کمیته­ی فنّی چندین مجلّه و همایش هم می­باشد. عنوان برترین نویسنده در مجلات را هم کسب نموده­. یک اکتشاف علمی در یک جشنواره و یک اختراع نیز به ثبت رسانده­ و عضو چندین انجمن، کارگروه و باشگاه علمی ـ پژوهشی می­باشد.

 

«سنجاقک هوشمند حسگر عبور و تعداد عوامل دشمن» وسیله­ی اختراعی اینجانب است، که جهت شناسایی، شمارش و انعکاس خودکار از راه دور هوشمند تعدادی از عوامل متحرّک از یک نقطه یا منطقه­ی خاص می­پردازد. ایده­ی اولیه و اصلی این اختراع، پایش مسیر، فراوانی و نوع نیروهای متخاصم عبوری از یک منطقه­ی نظامی سوق­الجیشی به وسیله­ی یک سیستم هوشمند و اطّلاع­رسانی خودکار از راه دور آن به یک مرکز فرماندهی (مانند: یک گوشی تلفن همراه هوشمند) جهت پردازش، تصمیم­گیری و فرمان خودکار به عوامل خودی جهت آمایش مناسب و سریع در برابر متخاصمان و کمینه­سازی هزینه­ها و تلفات بوده، تا حدّاقل آسیب به سیستم خودی وارد گردد. بدین منظور یک سنجاقک مصنوعی، بر اساس «علم الهام از طبیعت در تولید» که با وزنی سبک، توان پرواز، استقرار و اختفا را دارد به کمک سیستم عصبی الکترونیکی مرتبط کننده­ی تعدادی حسگر و ارسال و دریافت امواج حاوی اطّلاعات مشاهده شده، طرّاحی گردید، که بر اساس «سیستم تولید رایافیزیکی»پی­ریزی شده است. البته، در عمل، این وسیله، برای هر امری، که نیاز به تخمین خودکار از راه دور تعداد عوامل عبوری از یک نقطه­/منطقه­ی خاص است (مانند: شمار خودروها)، کاربرد دارد.

منبع خبر: حامی نوابغ جوان

 

خبر های دیگر
news-image
گامی برای توسعه فعالیت‌های علمی در حوزه علوم شناختی برداشته شد

در راستای ترویج علوم شناختی و تامین ابزارها و زیرساخت‌های مورد نیاز این حوزه، با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناخ ...


news-image
مدرسه فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی در فیروزآباد برپا شد

مدرسه فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی به همت بنیاد نخبگان استان فارس در شهرستان در فیروزآباد برپا شد.


news-image
توسعه صنعت کشاورزی کشور با تولید سوخت زیستی 

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، گفت: یکی از مزایای استفاده از سوخت زیستی در کشور، توسعه صنعت کشاورزی است.