ربات پرنده پستی ،دستاوردی ایرانی | نخبه ها
خدمات مرکز


ربات پرنده پستی ،دستاوردی ایرانی
news-image


پژوهشگاه فضایی ایران، در هجدهمین نمایشگاه «دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار» آخرین محصولات و دستاوردهای پژوهشکده‌ها و واحدهای پژوهشی خود را عرضه کرد که پهپاد یا ربات پرنده پستی یکی از آن هاست.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری،این ربات پرنده پستی یا پهباد، یک مالتی روتر در کلاس ربات‌های پرنده هوشمند درون شهری بزرگ با هشت موتور ، است که امکان پرواز امن با سرعت بیش از پنجاه کیلومتر در ساعت در ارتفاع ۶۰۰ متری زمین را داراست. این ربات پرنده برای حمل و جابه‌جایی مرسوله‌های پستی تا وزن ۵ کیلوگرم طراحی و ساخته شده است.

قابلیت برنامه‌ریزی برای مسیرهای مختلف، وزن کم، قابلیت حمل و نقل آسان و هزینه ساخت کمتر نسبت به نمونه‌های خارجی مشابه از جمله ویژگی‌های این ربات پرنده بومی است.

مخازن کامپوزیتی تحت فشار، سیستم جدایش ماهواره و تراستر گاز سرد نیز از سوی پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی در هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار ارائه شده است.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری
 

خبر های دیگر
news-image
حوزه حمل‌ونقل با فناوری‌های مکان محور هدفمند می‌شود

پنل تخصصی فناوری های مکان محور در مطالعات جایگاه سوخت، توسط ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی ...


news-image
راه‌اندازی سومین آزمایشگاه فناوری نانو با تجهیزات ایرانی در کوبا

آزمایشگاه فناوری نانو در حوزه پزشکی با استفاده از تجهیزات ساخت ایران در شهر هاوانای کشور کوبا افتتاح شد.


news-image
چاپگر سه بعدی؛ تله ای بی خطر برای گرفتن آبزیان

امروزه انواع موجودات و مخلوقات زیبا و جذاب در عمق آب های اقیانوس ها و دریاها زندگی می کنند که شکار آنها بدون آسیب زدن به ...