افتتاح سامانه راداری جدید پدافند هوایی | نخبه ها
خدمات مرکز


افتتاح سامانه راداری جدید پدافند هوایی
news-image


سامانه راداری جدید پدافند هوایی که کاری مشترک بین ارتش و سپاه است، به زودی افتتاح و راه اندازی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری- امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی غروب چهارشنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی گلزار شهدای دامغان، از رونمایی یک رادار قوی خبر داد و بیان کرد: لحظه به لحظه به ایام الله ۲۲بهمن نزدیک می شویم و یکی از رادارهای تاکتیکی ارتش و سپاه رونمایی خواهد شد که جزئیات آن همان زمان با این آئین اعلام خواهد شد؛ آسمان کشور بایستی حفظ شود که به لطف خدا این اتفاق رخ داده و امروز آسمان ایران امن ترین آسمان خاورمیانه است چرا که با وجود ۳۸ سال تحریم و تهدید، به برکت خون شهدا تک تک عبور و مرورها را زیر چشم تیزبین خود دارد.

فرمانده پدافند آجا گفت: سامانه های کنونی که امروز در پدافند هوایی ارتش وجود دارد، در سراسر کشور گسترده شده و هیچ نقطه ای نیست که از چشمان رادارهای مختلف پدافند هوایی ارتش مخفی بماند؛رادارها، شنود الکترونیکی و تجهیزات مختلف پدافند هوایی ارتش حتی در مسیرهای صعب العبور، دره ها، کوه ها، مسیرهایی که در گذر مردم نیز حتی قرار دارد، به خوبی آسمان و حریم ایران اسلامی را تحت کنترل دارد و برای داشتن آسمانی امن، در خور شان ملت ایران اسلامی در تلاش هستند.

وی افزود: پدافند هوایی آسمان ایران را به گونه ای امن کرده که دشمنان اگر خطایی کنند چنان بلایی بر سرشان خواهد آورد که مشابه آن در ایساف، ریگی، هرمس، هواپیماهای پشتیبان سیل های آمریکایی دیده شد و ما برای شکافتن سینه منحوس دشمن، بی قراری می کنیم.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
توسعه بهینه بخش کشاورزی با راهبردهای شرکت‌های دانش بنیان

بخش کشاورزی هم اکنون با چالش های زیادی مواجه است. چالش هایی که تیشه به ریشه بخش کشاورزی زده و بهره وری تولیدهای کشاورزی ...


news-image
ایا فناوری نانو به داد باتری‌های خورشیدی می‌رسد

نانو در سال‌های اخیر توانسته است به‌عنوان یک فناوری پرکاربرد، ویژگی‌های و


news-image
سه طرح برگزیده در حوزه مواد جاذب آلودگی‌های نفتی به مرحله نهایی راه یافتند

در پی برگزاری چالش فناوری در حوزه مواد جدید جاذب در آلودگی های نفتی