پنج مهارت در مبارزه با تغییرات آب و هوائی | نخبه ها
خدمات مرکز


پنج مهارت در مبارزه با تغییرات آب و هوائی
news-image


برخی پژوهشگران گرمایش جهانی را به عنوان مهمترین چالش پیش روی نسل فعلی قلمداد می کنند اما این تعریف بسیار ساده و مختصر بوده و تمامی جوانب را در بر نمی گیرد. در حقیقت باید اذعان داشت که این چالش را می توان اصلی ترین چالش اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی ، زیست محیطی و علمی دوران معاصر محسوب کرد. در این میان صاحبنظران علوم اجتماعی نقش مهمی در افزایش سطح آگاهی جامعه ایفا کرده و می توانند نوع نگرش و تفکر افراد مختلف یک جامعه را هماهنگ کنند. به همین دلیل در این یادداشت به معرفی 5 ابزار مهم جهت شکل دهی نظرات جمعی و مبارزه با این خطر واقعی معرفی می شوند.

تغییرات آب و هوائی را می توان اصلی ترین چالش اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی ، زیست محیطی و علمی دوران معاصر محسوب کرد. در این میان صاحبنظران علوم اجتماعی نقش مهمی در افزایش سطح آگاهی جامعه ایفا کرده و می توانند نوع نگرش و تفکر افراد مختلف یک جامعه را هماهنگ کنند.

  1. پژوهش و نو آوری

باید این حقیقت را پذیرفت که بدون استفاده و به کارگیری فناوری های زیست محیطی در کشورهای بزرگ صنعتی، هیچ شانسی برای مبارزه با تغییرات آب و هوائی و گرمایش زمین وجود ندارد. استفاده از سوخت های جایگزین از قبیل انرژی خورشیدی و باد نیازمند داشتن فناوری های خاصی با هدف افزایش بهره وری است. استفاده از سوخت های زیستی، انرژی جزر و مد و مهندسی زیستی نیازمند انجام پژوهش های بیشتر و استفاده از نواوری است.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
ارائه 618 هزار خدمت اعتباری آزمایشگاهی؛ کیفیت‌ خدمات بالا رفت

6سالی است که از فعالیت شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌گذرد و اعضای این شبکه در ...


news-image
ایران در مبارزه با مالاریا موفق عمل کرده است

رییس برنامه جهانی مبارزه با مالاریا سازمان بهداشت جهانی گفت: جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با این بیماری موفق عمل کرده و ...


news-image
طراحی عایق های صوت آبگریز با فناوری نانو

محققان کشور موفق به طراحی عایق های صوت آبگریز با فناوری نانو شدند