ربات هایی که حرکات انسانی را تقلید می کنند | نخبه ها
خدمات مرکز


ربات هایی که حرکات انسانی را تقلید می کنند
news-image


ربات هایی توسط دانشگاه توکیو ساخته شده است که در ساخت آن ها از ساختار بدن انسان الگو گرفته شده است و می توانند حرکات انسان ها را تقلید کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری،تلگراف اعلام کرد که  گروهی از دانشگاه توکیو ربات‌های انسان‌نمایی به نام Kengoro و Kenshire بر اساس نحوه عملکرد  بدن انسان ساخته‌اند. این ربات‌ها بر اساس سیستم عضلانی اسکلتی با آلومینیوم، فولاد و پلاستیک ساخته شده‌اند و حتی دارای تاندون‌ها و مفاصل مصنوعی هستند.

 

این ربات‌ها دارای قفسه سینه و ستون فقرات مفصلی هستند و همچنین یک سیستم عصبی حسی دارند که به طور مداوم موجب تعادل و ثبات آنها می‌شود. آنها همچنین توانایی پردازش اطلاعات در مغز را دارند تا بتوانند بدون اینکه به طور خاص به آنها گفته شود چه کاری انجام دهند به طور مستقل عمل کنند.

طراحان این ربات‌ها اظهار کردند: در ساخت آنها از عملکرد بدن انسان الهام گرفته شده است،محققان چگونگی عملکرد بدن انسان‌ها طی ورزش را بررسی و سپس اندام‌های مصنوعی با قابلیت حرکت بالقوه را طراحی کردند.

محقق این پروژه "یوکی آسانو" گفت: حدود دو سال برای طراحی این ربات‌ها بر اساس عملکرد انسانی کار کردیم، با  وجود محدودیت‌های انسان‌های معمولی نیز بر اساس نظریه‌های مهندسی متداول مکانیک، الکترونیک و پردازش اطلاعات ساخته شده‌اند.

وی در ادامه افزود: هدف ما طراحی ساختار انسان بر اساس سیستم‌های انسانی از جمله ساختار اسکلتی عضلانی، سیستم عصبی حسی و روش پردازش اطلاعات در مغز است.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
بازار کاتالیست های بازیابی گوگرد در کشور ساماندهی و مدیریت می‌شود

"ساماندهی و مدیریت بازار کاتالیست های بازیابی گوگرد در داخل کشور" عنوان نشستی است که با حضور فعالان و بازیگران این عرصه ...


news-image
آموختن فیزیک انسان را باهوش تر می کند

نتایج یک مطالعه نشان می دهد که آموختن فیزیک نه تنها انسان را باهوش تر می کند بلکه موجب فعال شدن مناطق جدیدی از مغز می شو ...


news-image
جلوگیری از واردات محصولات و تجهیزات دارویی با کمک توانمندی متخصصان داخلی

یک شرکت دانش بنیان داخلی با کمک دانش و تخصص فارغ التحصیلان دانشگاهی برای تولید محصولات و تجهیزات با تکنولوژی بالا کاری ک ...