شبکه ریلی کشور به سیستم کنترل هوشمند ایرانی مجهز می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


شبکه ریلی کشور به سیستم کنترل هوشمند ایرانی مجهز می‌شود
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، غلامحسین جعفری نسبیان، مدیرعامل یک شرکت مستقر در پارک فناوری پردیس معاونت علمی، با اشاره به سابقه فعالیت این شرکت در حوزه سیستم کنترل هوشمند ریلی گفت: این شرکت فناور در سال 1376 تاسیس و یکی از زمینه‌های فعالیت این شرکت در حوزه سیستم‌های کنترل هوشمند ریلی است.

وی ادامه داد: سیستم سیر و حرکت قطار به وسیله سیستم‌های کنترل هوشمند به صورت ایمن درآمده‌اند. این سیستم در قطارهای بین شهری و متروها قابل استفاده بوده و از این طریق می توان به کنترل و مانیتورینگ واگن‌ها و قطارها پرداخت.

مدیر عامل شرکت ناظرفرزان افزود: در واقع شرکت ناظرفرزان دومین شرکت تولیدکننده داخلی سیستم کنترل هوشمند در ایران است که این سیستم را تولید کرده و به تایید شركت راه‌آهن جمهوري اسلامي ايران و شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری و حومه تهران نیز رسانده است.

نسبیان با اشاره به استفاده از سیستم کنترل هوشمند در شبکه مترو یا راه آهن در سال‌های اخیر گفت: در حال حاضر توانسته‌ایم در ایستگاه جمکران این سیستم را زیر تست برده و تا یک ماه دیگر از آن بهره برداری کنیم. در ایستگاه شهر آفتاب نیز این سیستم به بهره‌برداری رسیده است.

وی توضیح داد: در نظر داریم این سیستم را در 8  ایستگاه راه‌آهن در محور غربی کشور پیاده سازی کنیم. طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته امیدواریم ظرف مدت سه سال، پروژه در دست را به اتمام رسانده و در صورت پشتیبانی لازم از طرف نهادها و سازمان‌های ذیربط این بهینه‌سازی در سراسر کشور گسترش یابد. با این اقدام ضریب ایمنی در سفرهای ریلی داخلی افزایش می‌یابد.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
با مشارکت سرمایه‌گذاران بین المللی: استارتاپ‌های خارجی به نشست سرمایه‌گذاری فناو ...

نشست سرمایه گذاری فناوری(TIM) با حضور سرمایه‌گذاران ارشد بیش از 11 کشور جهان برگزار می‌شود. در این دوره استارتاپ‌های خار ...


news-image
عوامل موفقیت در ارتباط صنعت و دانشگاه چیست

به طور کلی عوامل موفقیت ارتباط صنعت و دانشگاه پیرامون چهار محور عمده؛ محور سیاست گذاری


news-image
نشست مشترک بنیاد خراسان‌رضوی با آستان‌قدس رضوی برگزار شد

نشست مشترک آستان‌قدس رضوی با بنیاد نخبگان استان خراسان‌رضوی به منظور توسعۀ همکاری‌های درون‌سازمانی و بکارگیری داشته‌های ...