پمپاژ تخصص ایرانی به صنایع داخلی | نخبه ها
خدمات مرکز


پمپاژ تخصص ایرانی به صنایع داخلی
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت تولید پمپ های بزرگ و توربین آبی با نام اختصاری پمپ و توربین (پتکو) ، در سال 71 با سرمايه گذاري سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران « IDRO » تاسیس شده و در سال 78 به بهره برداری رسید.

این شرکت برای طراحي و ساخت سفارشی پمپ هاي مورد نياز صنايع مختلف از جمله نفت ،گاز، پتروشيمي، صنايع نيروگاهي، خطوط انتقال آب و توربين هاي آبي کوچک و متوسط بنا شده است. همچنین تامین قطعات يدکي، نظارت بر نصب و راه اندازی، خدمات پس از فروش، تعمیرات و ارائه مشاوره مهندسی در حیطه کاری این شرکت است. کارخانه شرکت پمپ و توربين مجهز به ماشين آلات و تجهيزات سبک، نیمه سنگین، سنگين و آزمایشگاه توربو ماشین است.

به گفته مسعود باقر تجریشی مدیر عانل شرکت، اين شركت تا كنون پروژه هاي متعددي را با موفقيت به انجام رسانيده و همه ساله تعداد زیادی از پروژه ها را در دست اقدام دارد که از جمله مهمترین پروژه های اجرا شده مي توان به مواردی چون ساخت 23 دستگاه  الكتروپمپ افقی  دومکشه آب کولینگ مجتمع  پتروشيمي مارون هر کدام با ظرفيت 5٫000 متر مكعب بر ساعت و ارتفاع 72 متر، ساخت 10 دستگاه الكتروپمپ افقی دومکشه آب کولینگ مجتمع پتروشيمي ایلام با ظرفيت 4185 متر مكعب بر ساعت و ارتفاع 51.4 متر و ساخت 9 دستگاه الكتروپمپ افقی دومکشه آب کولینگ مجتمع پتروشيمي اروند با ظرفيت 4600 متر مكعب بر ساعت و ارتفاع 60 متر اشاره کرد.

ساخت 4 دستگاه  الكتروپمپ  افقی دومکشه آب  کولینگ  مجتمع  پتروشيمي زاگرس  از  جنسNi-Resist با ظرفيت 4٫800 متر مكعب بر ساعت و ارتفاع 45 متر، ساخت  دو دستگاه پمپ عمودی آب دریا برای  مجتمع  پتروشیمی  رازی از جنس  Ni-با ظرفیت 7,500 متر مكعب بر ساعت و ارتفاع 44 متر به وزن کلی 27 تن، ساخت 8 دستگاه الكتروپمپ  عمودي ملخی آب به ظرفيت 10٫800 متر مكعب بر ساعت و ارتفاع 7 متر ودستگاه الکترو پمپ  افقي پساب  به ظرفيت 1000 متر مكعب بر ساعت و ارتفاع 30 متر برای شرکت صدرا، ساخت 8 دستگاه الکترو پمپ افقی دومکشه شورابه ازجنس Ni-Resist برای طرح اکتشاف و تجهيز ذخاير پتاس با ظرفيت 700 مترمکعب برساعت و ارتفاع 105متر، ساخت 34 دستگاه توربو الكتروپمپ  برج های خنک کن نیروگاه های سیکل  ترکیبی برای شرکت مپنا با ظرفيت 10,000 تا 20,000 متر مكعب بر ساعت و ارتفاع 27 تا37 متر، ساخت یک دستگاه الكتروپمپ افقی دومکشه آب کولینگ پتروشیمی فجر با دبی 3800 مترمکعب برساعت و ارتفاع 56 متر و غیره از دیگر پروژه های این شرکت دانش بنیان است.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
روشی که می‌تواند جان میلیون‌ها نفر را نجات بدهد

دارپا به دنبال کاهش سرعت فرایند زیستی بدن انسان


news-image
آزمایشگاه تحقیقاتی سلول‌های فتوولتائیک راه‌اندازی می‌شود

آگاهی از کیفیت سلول‌های فتوولتائیک موضوعی پر اهمیت است که با راه‌اندازی آزمایشگاه تحقیقاتی سلول‌های فتوولتائیک این امر ت ...


news-image
نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک برگزار میگردد

مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ 24 با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ 24) ...