کارگاه مربیگری ساخت و پرواز هواپیمای مدل برگزار شد | نخبه ها
خدمات مرکز


کارگاه مربیگری ساخت و پرواز هواپیمای مدل برگزار شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نخستین جشنواره ملی پرواز آزاد ایران با هدف ترویج و فرهنگ سازی علم و ورزش هوانوردی مطابق با استانداردهای فدراسیون جهانی و تیم سازی در مدارس و پژوهش سراهای دانش آموزی برگزار شد.
یکی از برنامه های تعیین شده ذیل جشنواره ملی پرواز آزاد ایران برگزاری کارگاه مربیگری ساخت و پرواز هواپیمای مدل است که یکی از دوره های این کارگاه، به همت ستاد توسعه هوایی و هوانوردی معاونت علمی در استان اصفهان برگزار شد.
کارگاه های مربیگری با همکاری مدیریت کل آموزش و پرورش استان اصفهان و با همکاری اداره آموزش و پرورش زرین شهر و پژوهش سرای دانش آموزی ابوریحان با حضور ۴۰ نفر از نمایندگان و رابطین آموزشی پژوهش سراهای دانش آموزی سراسر استان اصفهان برگزار شد.
کارگاه های مربیگری جمپا به صورت تئوری و عملی ساخت و پرواز هواپیمای مدل در مدت ۸ ساعت برگزار می شود که مربیان پس از آشنایی با قوانین و اصول طراحی ساخت هواپیما در بخش تئوری و در بخش عملی با ساخت دو مدل هواپیما آشنا می شوند. همچنین در پایان کارگاه با حضور در سالن ورزشی نسبت به پرواز ساخته های خود اقدام می کنند.
کارگاه های آموزشی ساخت و پرواز هواپیمای مدل به صورت آموزش رایگان از سوی مرکز خلاقیت برتر و ستاد هوایی و هوانودی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دو مرحله برگزار می شود. مرحله نخست ویژه پژوهش سراهای دانش آموزی و مرحله دوم ویژه دبیران آموزشی «هر مدرسه یک مربی »برگزار می شود.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
نخستین کاربردهای لیزر پس از اختراع

نخستین کاربردهای لیزر پس از اختراع آن، در سه حوزه ارتباطات، بهبود تجارت، صنعت و سرگرمی و حوزه پزشکی و درمان خلاصه می‌شد، ...


news-image
سه طرح برگزیده در حوزه مواد جاذب آلودگی‌های نفتی به مرحله نهایی راه یافتند

در پی برگزاری چالش فناوری در حوزه مواد جدید جاذب در آلودگی های نفتی


news-image
مدت زمان شارژ بودن ابزار الکتریکی افزایش می یابد

دانشمندان استرالیایی در نظر دارند با ابداع باتری‌های کوانتومی، مدت زمان شارژ بودن ابزار الکتریکی را افزایش دهند.