روشی جدید برای مهندسی بافت استخوانی به کمک سلول‌های بنیادی | نخبه ها
خدمات مرکز


روشی جدید برای مهندسی بافت استخوانی به کمک سلول‌های بنیادی
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گروهی از پژوهشگران موسسه تحقیقاتی سلول‌های بنیادی نیویورک روشی جدید برای مهندسی بافت استخوانی با کمک سلول‌های بنیادی ارائه کرده‌اند که به Segmental Additive Tissue Engineering نام‌گذاری شده است.

در این روش محققان می‌توانند قطعات استخوانی مهندسی شده با کمک سلول‌های بنیادی را با هم ترکیب کرده و قطعات بزرگ‌تری را درست کنند. سپس این گرفت های فردمحور را به بیمار پیوند کرده و آسیب‌های استخوانی آن‌ها را با کمک پزشکی بازساختی ترمیم کنند.

نقص‌های استخوانی ناشی از تروما و بیماری‌ها یک مشکل بزرگ بالینی در سراسر جهان است. گزینه‌های درمان فعلی محدود و اغلب با نتایج نامطلوب و عوارض شدید همراه است

مهندسی بافت استخوانی، یک راه‌حل جایگزین امیدوار کننده است، اما برای حل‌وفصل ساختار مؤثر گرفت های سگمنتال که نیاز به اندازه و هندسه مورد نیاز برای بیماران به‌صورت فردمحور باید حلقه‌های فنی متعددی مورد توجه قرار گیرد

محققان می‌گویند: مهم است که استراتژی‌های مهندسی بافت و روش‌های عملیاتی استاندارد را ایجاد کنیم که امکان افزایش اندازه پیوندهای بافت مهندسی‌شده استخوان را داده و با به حداقل رساندن تغییرات فرایند و تسهیل پیوند را فراهم سازد.

در همین راستا ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به‌منظور رشد هرچه بیشتر سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در ایران فعالیت دارد.

 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
مدل توسعه بازار محصولات كشاورزي تدوین شد

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی مدل توسعه بازار محصولات زیست فناوری را تدوین کرده است


news-image
تکامل چرخ تجهیزات مطالعات سیاره ای

سازمان فضایی ناسا به تازگی نوعی چرخ هوشمند و دارای حافظه طراحی کرده است که در ماموریت آتی


news-image
جهان هستی چند ساله است

مطالعات دانشمندان و ستاره شناسان بر اساس شناسایی قدیمی ترین ستاره موجود در جهان