خودروی جدید دیزلی فورد با مصرف بهینه سوخت | نخبه ها
خدمات مرکز


خودروی جدید دیزلی فورد با مصرف بهینه سوخت
news-image


شرکت فورد به‌تازگی محصول جدید خود را معرفی کرده است که علاوه بر قدرت بسیار بالا، مصرف بسیار مناسبی نیز دارد و می‌تواند به یکی از محبوب‌ترین محصولات موجود در بازار بدل گردد.
معمولا وانت‌ها به‌عنوان خودروهایی پرقدرت ولی درعین‌حال پرمصرف به‌حساب می‌آیند ولی شرکت فورد قصد دارد تا این ساختار را دستخوش تغییر کند. جدیدترین محصول این شرکت که F-150 نام دارد، یک تحول بزرگ در وانت‌های دیزلی محسوب می‌گردد.

این خودرو که قرار است تا در سال 2018 عرضه شود، نسخه‌ای جدید از مدل‌های قدیمی با همین نام است. مدل قبلی این خودرو دارای موتوری 6.7 لیتری با 8 سیلندر بود ولی مدل جدید، یک موتور 3 لیتری و 6 سیلندر را در اختیار راننده قرار می‌دهد ولی درعین‌حال قدرتی برابر با نسل‌های قبلی دارد.

این کاهش ظرفیت و تعداد سیلندرها به نحوی انجام شده است که بر روی عملکرد خودرو تاثیر منفی نگذارد. با این حال مزیت اصلی این تغییر، کاهش مصرف سوخت است. وانت F-150 می‌تواند با مصرفی نزدیک به 7.8 لیتر در هر یک‌صد کیلومتر، یکی از برترین‌های این رده باشد. این مدل به یک جعبه‌دنده 10 دنده اتوماتیک مجهز است که می‌تواند تجربه رانندگی روانی را به ارمغان بیاورد. توان خروجی این وانت برابر با 250 اسب بخار است. شایان‌ذکر است که هنوز قیمت این محصول مشخص نشده است.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
دانش آموزان به جدیدترین یافته‌های علمی پژوهشی سلول بنیادی دست می یابند

جشنواره دانش‌آموزی سومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی به‌منظور آشنایی هرچه بیشتر دانش ...


news-image
هسته‌های نخبگانی زیربنای اقتصاد دانش‌بنیان است/دانش‌آموختگان سودای کارآفرینی داش ...

ترابی گفت: حتی اگر شرایط استخدام دولتی نیز فراهم باشد، باز هم دانشگاهیان برای اثرگذاری بیشتر، باید وارد حوزه‌های اشتغال‌ ...


news-image
توسعه بالگردهای پیستونی در کشور میسر می‌شود

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی گفت