اجرای طرح دوست علمی ریاضی در گیلان | نخبه ها
خدمات مرکز


اجرای طرح دوست علمی ریاضی در گیلان
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ برگزاری طرح دوست علمی به عنوان برنامه‌ای علمی‌ـ‌‌آموزشی خاص فعالیت‌های برون‌‌مدرسه‌ای در ذیل سند راهبردی کشور در امور نخبگان، یکی از اقدامات اولویت‌دار بنیادهای نخبگان استانی خاصه در تعطیلات تابستانی مدارس است که به ‌منظور شناسایی استعدادهای‌‌برتر دانش‌آموزی و ایجاد سازوکارهای مناسب برای تأثیرگذاری صاحبان این استعدادها بر ارتقاء سطح علمی- فرهنگی سایر دانش‌آموزان در محیط‌‌های آموزشی، عملیاتی می‌شود.
 

در همین راستا، بنیاد نخبگان استان گیلان با همکاری اداره آموزش‌و‌پرورش شهرستان بندر انزلی، برنامه طرح دوست علمی ریاضی را برای دانش‌آموزان دختر شهرستان بندر انزلی برگزار کرد.
 

این طرح با حضور 60 دانش‌آموز دختر پایه سوم متوسطه و 5 نفر از مستعدان‌برتر استان به عنوان دوست علمی با سرفصل‌های تأثیر بال پروانه؛ آشوب؛ حساسیت به شرایط اولیه؛ دورنمایی از ریاضی محض؛ شاخه‌های ریاضیات محض و ارتباط بین آنها؛ معرفی بزرگان شاخه‌ها؛ ریاضیات مالی؛ قیمت‌گذاری دارایی؛ قدم زدن تصادفی؛ بازی با ریاضیات و تست هوش، برگزار شد.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
پوکی استخوان و داروی تری پاراتاید

این روزها سالمندان و درصد کمی از میانسالان ایرانی دچار بیماری به نام پوکی استخوان هستند


news-image
استفاده از واقعیت مجازی برای کاهش درد و حواس پرتی

در بیمارستانی در فرانسه از واقعیت مجازی برای کاهش درد و حواس پرتی بیماران در بخش اورژانس استفاده می شود.


news-image
مستعدان برتر کرمانی به روستای حرجند شهرستان راور سفر کردند

اردوی جهادی مستعدان‌برتر بنیاد نخبگان استان کرمان در منطقه زلزله‌زده حرجند از توابع بخش کوهساران شهرستان راور برگزار شد ...