اجرای طرح دوست علمی ریاضی در گیلان | نخبه ها
خدمات مرکز


اجرای طرح دوست علمی ریاضی در گیلان
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ برگزاری طرح دوست علمی به عنوان برنامه‌ای علمی‌ـ‌‌آموزشی خاص فعالیت‌های برون‌‌مدرسه‌ای در ذیل سند راهبردی کشور در امور نخبگان، یکی از اقدامات اولویت‌دار بنیادهای نخبگان استانی خاصه در تعطیلات تابستانی مدارس است که به ‌منظور شناسایی استعدادهای‌‌برتر دانش‌آموزی و ایجاد سازوکارهای مناسب برای تأثیرگذاری صاحبان این استعدادها بر ارتقاء سطح علمی- فرهنگی سایر دانش‌آموزان در محیط‌‌های آموزشی، عملیاتی می‌شود.
 

در همین راستا، بنیاد نخبگان استان گیلان با همکاری اداره آموزش‌و‌پرورش شهرستان بندر انزلی، برنامه طرح دوست علمی ریاضی را برای دانش‌آموزان دختر شهرستان بندر انزلی برگزار کرد.
 

این طرح با حضور 60 دانش‌آموز دختر پایه سوم متوسطه و 5 نفر از مستعدان‌برتر استان به عنوان دوست علمی با سرفصل‌های تأثیر بال پروانه؛ آشوب؛ حساسیت به شرایط اولیه؛ دورنمایی از ریاضی محض؛ شاخه‌های ریاضیات محض و ارتباط بین آنها؛ معرفی بزرگان شاخه‌ها؛ ریاضیات مالی؛ قیمت‌گذاری دارایی؛ قدم زدن تصادفی؛ بازی با ریاضیات و تست هوش، برگزار شد.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
توسعه بالگردهای پیستونی در کشور میسر می‌شود

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی گفت


news-image
نخستین تاسواره مجهز به رادار به فضا پرتاب می شود

ناسا، روز دوشنبه 21 مه 2018، نخستین تاسواره مجهز به رادار خود را به همراه دو تاسواره دیگر، به ایستگاه فضایی بین‌المللی پ ...


news-image
حمایت از برنامه‌های توسعه فناوری حوزه آب

در چهارمین جلسه کارگروه آب ستاد توسعه فناوری آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست معاونت علمی در سال جاری مقرر شد تا به استنا ...