دردسر دوچرخه های گوگل | نخبه ها
خدمات مرکز


دردسر دوچرخه های گوگل
news-image


شرکت گوگل که از سال 2007 کارکنان خود به برای استفاده از دوچرخه تشویق می کند، برای توسعه این موضوع با مشکلی جدید رو به رو شده است. بر این اساس تعداد زیادی از این دوچرخه ها به سرقت رفته اند و گوگل در تلاش برای رفع این مشکل است.
طی سال های گذشته شرکت گوگل به همراه چند شرکت مهم دیگر در سیلیکون ولی، اقدام به ارائه دوچرخه های رایگان به کارمندانش کرده و آن ها را تشویق می کند که با دوچرخه در محل کار خود حاضر شوند.

به تازگی مشکل مهمی برای شرکت گوگل که دوچرخه های رنگارنگ و بسیار زیبایی که جی بایک (Gbikes) نام دارند را به طور رایگان در اختیار عموم قرار داده ، به وجود امده است و بر اساس آمارهای منتشر شده، در حدود 250 دوچرخه از 1100 دوچرخه هایی که گوگل در اختیار کارمندان این شرکت قرار داده شده است، به سرقت رفته و ناپدید شده اند.

در این میان متاسفانه مشکل مهمی برای این شرکت که دوچرخه های رنگارنگ و بسیار زیبایی که جی بایک (Gbikes) نام دارند را به طور رایگان در اختیار عموم قرار داده ، به وجود امده است و بر اساس آمارهای منتشر شده، در حدود 250 دوچرخه از 1100 دوچرخه هایی که گوگل در اختیار کارمندان این شرکت قرار داده شده است، به سرقت رفته و ناپدید شده اند. این موضوع سبب شده است تا گوگل در پی یافتن راه حلی برای مشکل دزدی دوچرخه ها شده و یکی از راهکارهای ارائه شده برای حل این معضل، استخدام تیمی متشکل از 30 پیمانکار و 5 خودروی ون طراحی شده است که تنها وظیفه آن ها محافظت و باز پس گیری دوچرخه های ربوده شده در مناطق اطراف شرکت است.

گوگل همچنین در برخی از دوچرخه های خود سیستم موقعیت یاب جهانی یا GPS نصب کرده و از قفل هایی برای این دوچرخه ها استفاده می کند که تنها کارکنان گوگل قادر به بازکردن آن ها به کمک تلفن های همراهشان هستند.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
پهپاد غواص به بازار می آید

یک شرکت فرانسوی نخستین پهپاد زیر آبی خودکار دنیا را سال آتی به بازار عرضه می کند


news-image
رقابت اینترنتی با فایرفاکس جدید

شرکت موزیلا نسخه جدید مرورگر وب فایرفاکس را عرضه کرده است که می‌تواند با بررسی منابع موجود


news-image
بستر مبادلات مشترک شرکت‌های دانش‌بنیان دو کشور ایران و گرجستان فراهم شد

در راستای انجام تعاملات لازم با مقامات ارشد گرجستان؛ بستر مبادلات مشترک میان شرکت‌های دانش‌بنیان دو کشور ایران و گرجستان ...