دردسر دوچرخه های گوگل | نخبه ها
خدمات مرکز


دردسر دوچرخه های گوگل
news-image


شرکت گوگل که از سال 2007 کارکنان خود به برای استفاده از دوچرخه تشویق می کند، برای توسعه این موضوع با مشکلی جدید رو به رو شده است. بر این اساس تعداد زیادی از این دوچرخه ها به سرقت رفته اند و گوگل در تلاش برای رفع این مشکل است.
طی سال های گذشته شرکت گوگل به همراه چند شرکت مهم دیگر در سیلیکون ولی، اقدام به ارائه دوچرخه های رایگان به کارمندانش کرده و آن ها را تشویق می کند که با دوچرخه در محل کار خود حاضر شوند.

به تازگی مشکل مهمی برای شرکت گوگل که دوچرخه های رنگارنگ و بسیار زیبایی که جی بایک (Gbikes) نام دارند را به طور رایگان در اختیار عموم قرار داده ، به وجود امده است و بر اساس آمارهای منتشر شده، در حدود 250 دوچرخه از 1100 دوچرخه هایی که گوگل در اختیار کارمندان این شرکت قرار داده شده است، به سرقت رفته و ناپدید شده اند.

در این میان متاسفانه مشکل مهمی برای این شرکت که دوچرخه های رنگارنگ و بسیار زیبایی که جی بایک (Gbikes) نام دارند را به طور رایگان در اختیار عموم قرار داده ، به وجود امده است و بر اساس آمارهای منتشر شده، در حدود 250 دوچرخه از 1100 دوچرخه هایی که گوگل در اختیار کارمندان این شرکت قرار داده شده است، به سرقت رفته و ناپدید شده اند. این موضوع سبب شده است تا گوگل در پی یافتن راه حلی برای مشکل دزدی دوچرخه ها شده و یکی از راهکارهای ارائه شده برای حل این معضل، استخدام تیمی متشکل از 30 پیمانکار و 5 خودروی ون طراحی شده است که تنها وظیفه آن ها محافظت و باز پس گیری دوچرخه های ربوده شده در مناطق اطراف شرکت است.

گوگل همچنین در برخی از دوچرخه های خود سیستم موقعیت یاب جهانی یا GPS نصب کرده و از قفل هایی برای این دوچرخه ها استفاده می کند که تنها کارکنان گوگل قادر به بازکردن آن ها به کمک تلفن های همراهشان هستند.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
کاربردهای فناوری نانو در حوزه انرژی

فناوری نانو در زمینه‌های مختلفی کاربرد دارد که در طی سالیان به مرور بیشتر به زندگی مردم راه پیدا کرده و با آن آشنا شده‌ا ...


news-image
افقی جدید پیش روی پزشکی ژنتیک در کشور

با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی محقق شد


news-image
فناوری سامانه‌های هوشمند در توانبخشی مبتلایان اتیسم در کشور به کار گرفته شد

محققان کشور موفق به استفاده عملی از ربات‌های انسان نمای واقعی و مجازی در مداخلات بالینی و تدوین آیتم های درمانی مناسب در ...