جوانان خلاق ارزشمندترین سرمایه برای توسعه شرکت‍های نوآور | نخبه ها
خدمات مرکز


جوانان خلاق ارزشمندترین سرمایه برای توسعه شرکت‍های نوآور
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در بازدید از استارت آپ های حاضر در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی الکامپ گفت: فضای این نمایشگاه با جوانانی که موفقیت را در کارآفرینی یافتند و متکی به استخدام دولتی نیستند شور و نشاط ویژه پیدا کرده است این افراد ضمن آنکه کارآفرینی و ایجاد اشتغال می کنند به تولید ارزش افزوده و سرمایه برای اقتصاد کشور نیز اهتمامی جدی دارند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه کارآفرینان جوان فعال در استارتاپ ها ارزشمندترین سرمایه برای زیست بوم کار آفرینی و نوآوری هستند گفت: این افراد جدید کارآفرینی ایران را شکل می‌دهند وبا نوآوری و خلاقیتی که دارند تحولی جدید در اقتصاد کشور و عرصه کارآفرینی ایجاد می کنند.

 وی با بیان اینکه تعدادی از این شرکت‌های استارتاپی موفق شدند به درآمدهای بالا دست پیدا کنند و در جمع استارتاپ های میلیاردی قرار بگیرند افزود: نسل جدید کارآفرینی ایران را شکل می‌دهند و با درآمد های چند هزار میلیاردی تحول جدی را در نگرش نسبت به اقتصاد دانش بنیان و جایگاه نوآوری در کسب و کارها شکل دادند.

وی افزود: شرکت‌ها که تعدادی از آنها توانستند رکوردهای بالای ۴۰۰۰ و ۵۰۰۰ میلیارد تومان فروش را جابه‌جا کنند نسل آینده کارآفرینی کشور را شکل می‌دهند و ضمن تحولی جدی کشور را یک قدم به سوی اقتصاد دانش‌بنیان نزدیک‌تر خواهند کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به حمایت جدی از  کسب و کارهای خلاق در سال جاری گفت:  بخشی از تسهیلاتی که شرکت‌های دانش‌بنیان دریافت می‌کنند به شرکت‌های خلاق نیز اختصاص خواهد یافت.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
"نی حیات" برای دسترسی به آب سالم در شرایط اضطراری تولید شد

دستگاه " نی حیات " برای نخستین بار در کشور توسط متخصصان داخلی برای تامین آب سالم و آشامیدنی در شرایط اضطراری تولید شد .


news-image
ازدواج انسان و روبات در راه است

در پی انجام موفقیت آمیز ارسال کدهای ژنتکی از طریق ریزتراشه به سلول های پوست


news-image
برداشت سبزیجات بدون خاک و نور در قطب جنوب

محققان آلمانی توانسته‌اند برای نخستین بار در قطب جنوب و بدون آب و خاک، سبزیجات کشت و برداشت کنند.