جوانان خلاق ارزشمندترین سرمایه برای توسعه شرکت‍های نوآور | نخبه ها
خدمات مرکز


جوانان خلاق ارزشمندترین سرمایه برای توسعه شرکت‍های نوآور
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در بازدید از استارت آپ های حاضر در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی الکامپ گفت: فضای این نمایشگاه با جوانانی که موفقیت را در کارآفرینی یافتند و متکی به استخدام دولتی نیستند شور و نشاط ویژه پیدا کرده است این افراد ضمن آنکه کارآفرینی و ایجاد اشتغال می کنند به تولید ارزش افزوده و سرمایه برای اقتصاد کشور نیز اهتمامی جدی دارند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه کارآفرینان جوان فعال در استارتاپ ها ارزشمندترین سرمایه برای زیست بوم کار آفرینی و نوآوری هستند گفت: این افراد جدید کارآفرینی ایران را شکل می‌دهند وبا نوآوری و خلاقیتی که دارند تحولی جدید در اقتصاد کشور و عرصه کارآفرینی ایجاد می کنند.

 وی با بیان اینکه تعدادی از این شرکت‌های استارتاپی موفق شدند به درآمدهای بالا دست پیدا کنند و در جمع استارتاپ های میلیاردی قرار بگیرند افزود: نسل جدید کارآفرینی ایران را شکل می‌دهند و با درآمد های چند هزار میلیاردی تحول جدی را در نگرش نسبت به اقتصاد دانش بنیان و جایگاه نوآوری در کسب و کارها شکل دادند.

وی افزود: شرکت‌ها که تعدادی از آنها توانستند رکوردهای بالای ۴۰۰۰ و ۵۰۰۰ میلیارد تومان فروش را جابه‌جا کنند نسل آینده کارآفرینی کشور را شکل می‌دهند و ضمن تحولی جدی کشور را یک قدم به سوی اقتصاد دانش‌بنیان نزدیک‌تر خواهند کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به حمایت جدی از  کسب و کارهای خلاق در سال جاری گفت:  بخشی از تسهیلاتی که شرکت‌های دانش‌بنیان دریافت می‌کنند به شرکت‌های خلاق نیز اختصاص خواهد یافت.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
قلب خود را جوان نگه دارید

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد ورزش در ساخت سلول‌های جدید قلب نقش مؤثری داشته و باعث جوان ماندن قلب می‌شود.


news-image
پیشرفت طرح پیاده‌سازی نرم‌افزار

شرکت ایرانی فعال نرم افزاری موفق به طرح پیاده‌سازی نرم‌افزار GIS دینامیک در یک


news-image
تولید بانداژ هوشمند توسط محققان ایرانی

محققان ایرانی در دانشگاه ماساچوست موفق شدند بانداژ هوشمندی را تولید کنند که زخم را در بدن مدیریت می‌کند و با مدیریت زمان ...