جلوگیری از واردات محصولات و تجهیزات دارویی با کمک توانمندی متخصصان داخلی | نخبه ها
خدمات مرکز


جلوگیری از واردات محصولات و تجهیزات دارویی با کمک توانمندی متخصصان داخلی
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت آروکو یکی از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه زیست فناوری کشور است که  فعالیت خود را در سال 92 آغاز کرده است و از این شرکت می توان به عنوان یکی از نمونه های موفق در زمینه تولید محصولات پیشرفته ایرانی در سال حمایت از کالای ایرانی نام برد که موفق شده است محصولات خود را به کشور های اروپایی صادر کند.
این شرکت با هدف جلوگیری از واردات تجهیزاتی که کشور قادر به تولید آن بود تاسیس شد. محصولاتی که در این شرکت تولید می شود بیشتر در حوزه بایو تک و دارویی است. البته در صنایع غذایی نیز فعالیت هایی دارد. محصولاتی که در حوزه صنایع دارویی تولید می کند عبارتند از  بیوراکتور ها، فرمانتور ها، مخازن ساخت، مخازن آب های قابل تزریق که در صنایع دارویی کاربرد دارند مثل WFI و  PW ، سیستم توزیع این آب ها، پایپینگ دارویی، سیستم فیلتراسیون ها که چند نوع هستند، فیلتراسیون های باکتریایی که معمولا مایکرو هستند، فیلتراسیون های ویروس که نانو هستند،TFF که برای تغذیه ی پروتیین ها هستند، سیستم هایی برای غیر فعال سازی ویروس ها، ستون های کروماتوگرافی که بیشتر در حوزه ی زیست فناوری کاربرد دارند، مخازن هاروس، مخازن ساخت مدیای بیوراکتور ها و فرمانتور ها، سیستم های ساخت بافر که در صنایع دارویی کاربرد دارند، سیستم های CIP که برای شستشوی مخازن هستند و SIP که برای استریل کردن مخازن کاربرد دارند.
داود معتمدی مدیر عامل شرکت آروکو در خصوص خدمات این شرکت می گوید: از ابتدای تاسیس شرکت تا به امروز موفق شده ایم از خروج 4 تا 5 میلیون یورو از کشور جلوگیری کنیم. عمده  این رقم در سال 96 و 97 رخ داد و انتظار داریم که این عدد بیشتر شود. با بسیاری از شرکت های دارویی مثل سیناژن، آریا ژن، شرکت دکتر عبیدی، اکسیر و دیگر شرکت های خارجی مثل ماکوفارمای فرانسه نیز همکاری داریم.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری  ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
شبکه عصبی مصنوعی که کارایی مغز را شبیه سازی می کند

محققان آمریکایی با استفاده از رشته‌های DNA یک "شبکه عصبی مصنوعی در آزمایشگاه تولید کردند که کارایی مغز را شبیه‌سازی می‌ک ...


news-image
۱۰ روز تا آخرین مهلت ثبت‌نام در بزرگ‌ترین جایزه استارت‌آپی ایران

برای اولین‌ بار همزمان با جشنواره وب و موبایل ایران، در يك رويداد منحصربه‌فرد


news-image
ترویج‌دهندگان فناوری نانو توان علمی خود را افزایش‌ می‌دهند

هفتمین دوره توان‌افزایی مروجان فناوری نانو با هدف آموزش و پرورش گروه‌های دانشجویی و دانشگاهی فعال در حوزه نانو، تبادل نظ ...