تویوتا به دنبال نسل بعدی خودروهای خودران | نخبه ها
خدمات مرکز


تویوتا به دنبال نسل بعدی خودروهای خودران
news-image


شرکت خودروسازی تویوتا و به‌صورت دقیق‌تر، شاخه خودروهای لوکس این شرکت یعنی لکسوس اعلام کرده است که به‌زودی فناوری نسل سوم خودروهای خودران را روانه جاده‌ها خواهد کرد.
نمایشگاه CES به‌زودی در شهر لاس‌وگاس برگزار خواهد شد و شرکت‌های خودروسازی از آن به‌عنوان یک فرصت عالی جهت نمایش دادن پیشرفت‌های خود در زمینه فناوری استفاده می‌کنند. در این میان شرکت تویوتا که با دو برند تویوتا و لکسوس در این نمایشگاه حاضر خواهد بود، قرار است تا یک خودروی ویژه را به کاربران معرفی کند.

این خودرو که با برند لکسوس عرضه می‌شود، LS600hL نام دارد و قرار است تا اولین خودرویی باشد که در شمال آمریکا از نسل جدیدی از فناوری‌های خودران استفاده می‌کند. این خودرو قرار است تا به‌زودی نسخه‌های پروتوتایپی را در قالب یک ناوگان آماده کرده و آن‌ها را در دیترویت امریکا به‌صورت میدانی به آزمایش بگذارد.

این خودرو به‌احتمال فراوان در سال 2020 میلادی به بازار عرضه خواهد شد و ب نوعی پنجمین نسل از سری LS این شرکت خواهد بود. این خودرو از فناوری‌ای به نام پلتفرم 3.0 استفاده می‌کند که موجب می‌شود که بتواند میدان دید 360 درجه‌ای کاملی را در اختیار خودرو قرار بدهد. این سیستم می‌تواند یک میدان به شعاع 200 متر را به‌صورت کامل تحلیل کند و داده‌ها در آن به‌مراتب از فناوری‌های نسل قبلی خودروهای خودران بهتر بررسی و پردازش می‌شود.

این خودرو از چند حسگر مختلف استفاده می‌کند که در مرکز آن‌ها حسگرهای LIDAR مرسوم برای خودروهای خودران قرار دارد ولی حسگرهای ویژه‌ای در کنار خودرو نیز قرار دارند که موجب می‌شوند عملکرد این وسیله نقلیه با سایر محصولات هم‌رده متفاوت باشد.

همچنین تویوتا اعلام کرده است که انستیتوی تحقیقات تویوتا در سیلیکون ولی به دنبال یافتن راه‌هایی برای بهبود این خودرو است و به همین دلیل نیز ممکن است تا زمان عرضه رسمی، تغییرات و پیشرفت‌های بسیاری در زمینه فناوری‌های خودران این وسیله نقلیه بر روی آن اعمال شود.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
بهبود سبک زندگی بیماران مبتلا به سندرم پلی کیستیک با وزن متناسب

پژوهشگران در مطالعه‌ای سبک زندگی بیماران مبتلا به سندرم تخمدان پلی‌کیستیک و زنان سالم را مقایسه کردند و دریافتند داشتن و ...


news-image
پیشگامی در توسعه نوآوری‌های مواد با کاربری در بخش انرژی

پیشگام-توسعه-نوآوری‌-مواد -انرژی-پایدار صنعتی


news-image
استفاده از ایموجی برای ارتباط بصری راننده‌ها

یک شرکت کیک استارت به‌تازگی ایده‌ای جدید و منحصربه‌فرد را ارائه کرده است که بر اساس آن قرار است