شرکت‌های دانش‌بنیان نقش محوری در توسعۀ استانی دارد | نخبه ها
خدمات مرکز


شرکت‌های دانش‌بنیان نقش محوری در توسعۀ استانی دارد
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ محمدجواد فدائی؛ سرپرست استانداری کرمان با تأکید بر اینکه از صندوق حمایت از اجتماع نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان باید حمایت شود، گفت: ظرفیت‌های ملی و استانی خوبی در استان موجود است که می‌توان به عنوان فرصت مغتنمی برای توسعۀ استان کرمان از آن بهره برد.

وی افزود: تشکیل شورای عالی فناوری و نوآوری در ذیل شورای گفت‌و‌گوی استانی دولت و بخش‌خصوصی اقدامی در خور تقدیر است اما برای رسیدن به اهداف تعیین‌شده باید تحت نظارت دقیق فعالیت کند.

فدایی با تأکید بر لزوم گسترش ارتباط و تعامل بین دولت و فعالان اقتصاد دانش‌بنیان، اظهار داشت: به دلیل نقش تعیین‌کنندۀ شرکت‌های دانش‌بنیان در اشتغال‌زایی پایدار، حصول ارزش‌افزوده، تولید کالای داخلی و رفع مشکلات موجود در جامعۀ بومی، ارتباط بیشتر این شرکت‌ها با وزارتخانه‌ها و بدنۀ دولت، یک الزام است.

در ادامه، سید مهدی طبیب‌زاده؛ رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان نیز گفت: این استان تمامی ظرفیت‌های مورد نیاز برای توسعه جهشی در حوزه فناوری را دارد.

وی افزود: بیش از 62 شرکت دانش‌بنیان در استان کرمان فعال هستند که روند تکاملی خود را دنبال می‌کنند اما با توجه به لیست کالاهای صادراتی و کالاهای موجود می‌توان نتیجه گرفت که از این ظرفیت‌ها به نحو شایسته استفاده نشده است.

طبیب‌زاده اظهار داشت: در سطح خدمات نیز خدمات متناسب و مدرنی در این استان ارائه نمی‌شود در حالی که با وجود تعدد نیروی‌ نخبگانی، دانش پژوه، واحدهای علمی و دانشگاهی، انتظار انجام فعالیت‌های فناورانه کاملاً منطقی است.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
رشد 70درصدی بودجه پارکهای علم و فناوری/ مردم و استارتاپ‌ها با هم عجین شوند

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در بازدید از پارک علم و فناوری استان سمنان گفت: افزایش 70 درصدی بودجه پارک‌های علم و فنا ...


news-image
چگونگی انتخاب مواد مرجع استاندارد در آزمایشگاه تبیین شد

در یک کارگاه دو روزه و توسط شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی


news-image
لیزرهای آبشار کوانتومی چیست؟

لیزرهای آبشار کوانتومی لیزرهای نیم‌رسانا هستند که در بازه فروسرخ میانی تا فروسرخ دور از طیف الکترومغناطیسی تابش دارند.