بنیادهای نخبگان استانی کانون تدبیر پیشرفت منطقه‌ای هستند | نخبه ها
خدمات مرکز


بنیادهای نخبگان استانی کانون تدبیر پیشرفت منطقه‌ای هستند
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ جلسه معرفی شیوه‌نامه جوایز تحصیلی به دانشجویان صاحب استعدادبرتر در سال 1397، در قالب کارگاه آموزشی سیاست‌ها و مقررات بنیاد ملی نخبگان با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر و مدیران استعدادهای درخشان دانشگاه‌های مادر استان برگزار شد.

در این نشست، رضا آذین؛ رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر با اشاره به مأموریت‌ها و چشم‌انداز فعالیت بنیاد، گفت: بنیاد نخبگان کانون تدبیر پیشرفت استانی و منطقه‌ای است و مأموریت آن شناسایی نخبگان، مستعدان و سرآمدان استان، ایجاد تعامل درون استانی در حوزه‌های توسعة فناوری و ترویج علم، اتصال نهادهای فناورانه استانی و ملی و توانمندسازی مستعدان استانی و تشکیل اجتماعات نخبگانی است.

وی افزود: تربیت و توانمندکردن دانشجویان صاحب استعدادبرتر در محیط طبیعی دانشگاه و کاهش تصدی‌گری بنیاد و استفاده از مثلث دانشگاه، استاد و دانشجو، توجه به هسته‌های فعال دانشجویی و فرصت‌آفرینی برای انجام فعالیت‌های نخبگانی دانشجویان در دانشگاه‌ نیز از نکات برجسته ای است که در آیین نامه جوایز تحصیلی دانشجویان به آنها توجه شده است.

آذین ضمن تأکید بر لزوم اطلاع‌رسانی مناسب و درخور این جوایز به صاحبان استعدادهای‌برتر، تصریح کرد: بنیاد نخبگان استان بوشهر در راستای ترویج و معرفی آئین‌نامه‌های و ظرفیت‌های بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سلسله کارگاه‌های معرفی این آئین‌نامه‌ها را در دانشگاه و سایر سازمان‌های ذینفع در طول سال برگزار می‌کند.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
سیستم هوشمند کنترل حریق خودرو ساخته شد

شاهین ملکی مخترع بیجاری و دانشجوی مهندسی برق دانشگاه تبریز


news-image
تقویت حافظه و توانایی‌های مغزی با بازتوانی شناختی

دکترای علوم اعصاب شناختی با اشاره به اینکه تقویت هوش، حافظه و یادگیری با استفاده از بازتوانی شناختی امکان پذیر است، گفت: ...


news-image
ناسا ۲۰۶۹ به منظومه آلفا سنتوری می رود

ناسا تصمیم دارد تا ۲۰۶۹ میلادی فضاپیمایی به منظومه «آلفا سنتوری» بفرستد