پیوند دادن قطعی برق با عضویت ایران در پیمان اقلیمی پاریس درست نیست | نخبه ها
خدمات مرکز


پیوند دادن قطعی برق با عضویت ایران در پیمان اقلیمی پاریس درست نیست
news-image


به گزارش سیناپرس ،سید محمد جعفر ناظم السادات روز سه شنبه به ایرنا گفت : درباره اینکه آیا قطعی برق در پیوند با پیمان اقلیمی پاریس است یا نه ،گفته هایی در شبکه مجازی پخش می شود، برخی قطعی برق را ناکارمدی دولت می دانند و می نویسند که اگر دولت پیمان پاریس را امضا نمی کرد ما قطعی برق نداشتیم، شماری از افراد بیش از آنکه به دنبال گفتن راستی ها باشند، یا بر هر کار دولت مُهر تایید می زنند یا همه کردارها را با عینک بدبینی می نگرند.

توافقنامه اقلیمی پاریس قراردادی در چارچوب پیمان‌ نامه سازمان ملل در زمینه تغییرات اقلیمی (UNFCCC) است که از سال 2020 قرار است به حل مسائل مرتبط با تعدیل،‌تامین بودجه و سازگاری با بحران انتشار گازهای گلخانه‌ بپردازد.
متن این توافقنامه پس از مذاکراتی که میان نمایندگان 195 کشور جهان در بیست و یکمین کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد در پاریس انجام گرفت، تصویب شد و در 21 دسامبر سال 2015 به تایید عمومی رسید.
این پیمان در روز زمین، برابر با 22 آوریل سال 2016 در مراسمی در نیویورک به امضا رسید.
رئیس مرکز پژوهش‌های علوم جوی و اقیانوسی دانشگاه شیراز اضافه کرد : پیوند دادن قطعی برق با عضویت ایران در پیمان اقلیمی پاریس درست نیست اگر اینگونه بود باید همه کشورهای عضو پیمان قطعی برق داشته باشند و آب نوشیدنی آنها هم در حال نابودی باشد، کشور ما دارای زیرساخت های لازم درمدیریت اقلیم، منابع آب و انرژی نیست ونبود این زیر ساخت ها پیوسته ما را با دشواری روبرو می سازد.
این استاد و پژوهشگر دانشگاه شیراز افزود: به جای اندیشیدن به کمبودهای زیرساختی که ناشی از نوع نگرش ما به پدیده ها است، گاهی به دروغ پناه می بریم تا رقیب را از میدان به در کنیم.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
دستیابی به محل‌های قابل سکونت در فضا آسان می‌شود

استارشات ( ستارگان دستیابی به موفقیت )، پروژه‌ای است که محققان با استفاده از آن، به دنبال زیست و ادامه حیات


news-image
درخشش ایران در مسابقات جهانی "دانش مغز"

نماینده ایران در بیستمین دوره مسابقات جهانی "دانش مغز" (Brain Bee ) درشهر برلین آلمان ، موفق به کسب عنوان چهارم این مساب ...


news-image
کارگروه زیست‌فناوری دریا تشکیل شد

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی از تشکیل کارگروه زیست‌فناوری دریا در ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی خبر داد.