ارایه گواهی داوری به داوران | نخبه ها
خدمات مرکز


ارایه گواهی داوری به داوران
news-image


سامانه ی Publons یکی از شرکتهای همکار رویترز میباشد که با هدف ارایه داوری علمی و شفاف راه اندازی شده است. اهداف این سامانه عبارتند از:

ارایه خدمات داوری به مجلات علمی
معرفی داوران تخصصی و با سابقه
آموزش داوران
ایجاد محیط شفاف در داوری و آنلاین نمودن داوری های مقالات
اکنون این سامانه که به نوعی همکار Clarivate Analytics یا همان ISI قبلی می باشد، امکان جدیدی جهت آموزش داوران اضافه کرده است. داوران میتوانند در دوره های داوری آن شرکت نموده و تحت نظر یک استاد راهنما (انتخابی از سوی داور یا پیشنهادی از سوی سامانه)، دوره ها را طی نمایند و حتی داوری هایی تمرینی تحت نظارت انجام دهند. در نهایت بابت این داوری ها گواهی از سامانه دریافت میشود. این گواهینامه به شما کمک میکند تا از این به بعد شما در سامانه به عنوان فردی شناخته خواهید شد که مسلط به داوری بوده و مورد توجه مجلات بیشتری برای انجام داوری قرار خواهید گرفت. نام استاد راهنمای شما هم می تواند در پروفایلتان قرار بگیرد. همچنین از این بعد شما می توانید در نقش استاد راهنما قرار بگیرید و نام افرادی که تحت نظر شما دوره ها را می گذرانند نیز می تواند در پروفایلتان قرار بگیرد.

این سامانه هر سال برترین داورها در سطوح مختلف کشور و موسسه و فرد و … را مشخص می کند. همچنین به علت ارتباط با ISI تعداد ارجاعات مقالاتی که شما داوری کرده اید را نیز مشخص می کند که می توانید در پروفایل عمومی خود قراد دهید.

منبع خبر:سای نیوز

خبر های دیگر
news-image
بارش شهابی مصنوعی ایجاد می شود

یک شرکت استارت‌آپ ژاپنی ادعا می‌کند که می‌تواند بارش شهابی مصنوعی ایجاد کند.


news-image
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به آفریقای جنوبی رفت

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به دعوت رسمي وزير علوم و فناوري آفريقاي جنوبي، در راس یک هیات تجاری و فناور، با هدف افزا ...


news-image
بازدید معاون علمی از دستاوردهای سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری صبح امروز همزمان با هفته پژوهش از شرکت های دانش بنیان مستقر در سازمان پژوهش‌های علمی و ص ...