محصول پاك با بازدهی بيشتر نياز اساسي كشور است | نخبه ها
خدمات مرکز


محصول پاك با بازدهی بيشتر نياز اساسي كشور است
news-image


به گزارش خبرگزاری علم و فناوري از اردبيل؛ حجت‌الاسلام و‌المسلمین اکبر اکبری ظهر امروز در مراسم تجلیل از کشاورزان وتولید کنندگان برتر محصولات مختلف کشاورزی با حضور استاندار و مسؤولان اجرایی دستگاه‌های ذیربط بخش کشاورزی اظهار کرد: تولیدکنندگان  باید به توصیه‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان زارعت و ترویج و محققان استان در مورد کاهش مصرف سموم توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی افزود: در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی وظیفه مهمی بر عهده دست اندرکارن بخش کشاورزی گذاشته شده است و کارشناسان ترویج و زراعت باید دوشادوش محققان  آخرین یافته‌های تحقیقاتی را به سر مزرعه بیاورند تا کشاورزان بتوانند با در اختیار داشتن بذور اصلاح شده با عملکرد هکتاری بالا و با به کارگیری شیوه ‌های نوین کاشت، داشت و برداشت نقش خود را به عنوان تولید کننده عرصه اقتصاد مقاومتی به انجام برسانند .

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی ادامه داد: دست‌اندرکاران و بهره‌برداران بخش کشاورزی باید در راستای تولید محصولات کشاورزی  با هدف قطع وابستگی به واردات محصولات کشاورزی سعی و اهتمام بیشتری داشته باشند و به این نکته نیز توجه اساسی کنند که تولید محصول بیشتر، پاک و سالم نیاز اساسی کشور است.

وی تصريح كرد: رویکرد بخش کشاورزی استان باید بر اصل تولید با هدف قطع وابستگی به بیگانگان، توأم با تولید محصول سالم برای رعایت حقوق مصرف‌کننده باشد و در این راستا لازم است تولید‌کنندگان  به توصیه‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان زارعت و ترویج و محققان زحمتکش استان در راستای کاهش مصرف سموم توجه ویژه‌ای داشته باشند و با استفاده بهینه از آب کشاورزی موجبات اسراف و هدر رفت آب زارعی را از بین ببرند.  

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
نمایشگاه و موزه هوایی تهران میزبان مستعدان‌برتر

برنامۀ بازدید تخصصی از نمایشگاه و موزه هوایی تهران برگزار می‌شود


news-image
ساخت سریع ترین شارژر خودروی برقی تا ساخت اولین خانه بتنی با استفاده از چاپگر سه ...

خبرگزاری علم و فناوری، هر شب به معرفی مهمترین اخبار و رویدادهای دنیای تکنولوژی و IT که در جهان و ایران رخ می دهد می پردا ...


news-image
تولید ثروت از علم سلول‌های بنیادی به کمک دانشجویان

دبیرستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی ضمن تاکید به اهمیت تولید ثروت از علوم و فناوری‌های سلول‌های ...