محصول پاك با بازدهی بيشتر نياز اساسي كشور است | نخبه ها
خدمات مرکز


محصول پاك با بازدهی بيشتر نياز اساسي كشور است
news-image


به گزارش خبرگزاری علم و فناوري از اردبيل؛ حجت‌الاسلام و‌المسلمین اکبر اکبری ظهر امروز در مراسم تجلیل از کشاورزان وتولید کنندگان برتر محصولات مختلف کشاورزی با حضور استاندار و مسؤولان اجرایی دستگاه‌های ذیربط بخش کشاورزی اظهار کرد: تولیدکنندگان  باید به توصیه‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان زارعت و ترویج و محققان استان در مورد کاهش مصرف سموم توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی افزود: در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی وظیفه مهمی بر عهده دست اندرکارن بخش کشاورزی گذاشته شده است و کارشناسان ترویج و زراعت باید دوشادوش محققان  آخرین یافته‌های تحقیقاتی را به سر مزرعه بیاورند تا کشاورزان بتوانند با در اختیار داشتن بذور اصلاح شده با عملکرد هکتاری بالا و با به کارگیری شیوه ‌های نوین کاشت، داشت و برداشت نقش خود را به عنوان تولید کننده عرصه اقتصاد مقاومتی به انجام برسانند .

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی ادامه داد: دست‌اندرکاران و بهره‌برداران بخش کشاورزی باید در راستای تولید محصولات کشاورزی  با هدف قطع وابستگی به واردات محصولات کشاورزی سعی و اهتمام بیشتری داشته باشند و به این نکته نیز توجه اساسی کنند که تولید محصول بیشتر، پاک و سالم نیاز اساسی کشور است.

وی تصريح كرد: رویکرد بخش کشاورزی استان باید بر اصل تولید با هدف قطع وابستگی به بیگانگان، توأم با تولید محصول سالم برای رعایت حقوق مصرف‌کننده باشد و در این راستا لازم است تولید‌کنندگان  به توصیه‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان زارعت و ترویج و محققان زحمتکش استان در راستای کاهش مصرف سموم توجه ویژه‌ای داشته باشند و با استفاده بهینه از آب کشاورزی موجبات اسراف و هدر رفت آب زارعی را از بین ببرند.  

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
نتایج مطلوب بهبود بیماری‌های عروقی با کمک سلول‌های بنیادی در طولانی‌مدت

محققان به روش درمانی‌ای با استفاده از سلول‌های بنیادی دست پیدا کردند که می‌تواند گزینه‌ای برای درمان بیمارانی باشد که از ...


news-image
در نهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری گیلان مطرح شد

رتبه ۴۵ ایران در شاخص جهانی دستیابی به فناوری


news-image
فناوری‌های مکان محور تحول عظیمی در صنعت حمل و نقل ایجاد می‌کند

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی، حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی، گفت: ستاد با هدف حفاظت از بزرگراه ها، مدلسازي ترافي ...