کنفرانس ملی "نقش مطالعات میان‌‌رشته‌ای در توسعه‌ علمی و کار آفرینی کشور" برگزار می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


کنفرانس ملی "نقش مطالعات میان‌‌رشته‌ای در توسعه‌ علمی و کار آفرینی کشور" برگزار می‌شود
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بررسی ضرورت، اهمیت، کاربرد و الزامات میان‌رشته‌ای در توسعه علمی ،تبیین کارکرد و نقش دانشگاه‌ها در توسعه میان‌رشته‌ای در چهارچوب نقشه جامع علمی ،بررسی نقش میان‌رشته‌ای در توسعه کارآفرینی و اشتغال‌زایی،تبیین نقش میان‌رشته‌ای در ارتقاء جایگاه بین‌المللی دانشگاه‌ ،تببین نقش میان‌رشته‌ای‌ها در تحقق مسوولیت اجتماعی دانشگاه،شناسایی چالش‌ها، موانع و راهکارهای توسعه میان‌رشته‌ای از محورها و اهداف مهم این نشست علمی و تخصصی عنوان شده است.
این کنفرانس از سوی پردیس البرز دانشگاه تهران و با همکاری دانشگاه ها ،مراکز پردیس و دانشکده ها ، اواخر آبان ماه امسال در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.
مسوولان برگزاری این کنفرانس ملی معتقدند: گفتمان میان ‌رشته‌ای با برقراری ارتباط و پیوند بین  رشته ای علاوه بر رفع موانع و اثربخشی بیشتر محیط دانشگاهی، زمینه را برای از بین بردن فواصل و فضای خالی بین علوم  فراهم می‌آورد
به اعتقاد مسوولان کنفرانس در سه دهه‌ اخیر، انسان با مسائل جدیدی از جمله در حوزه سلامت، محیط زیست و لزوم بهره‌ وری از انرژی مواجه است و حل هر یک از این مسائل نیازمند ترکیب و پیوند رشته‌های علمی می باشد.
مسوولان برگزار کننده این گردهمایی علمی امیدوارند با حضور گسترده محققان، اساتید، صاحبنظران و دانشجویان  با بررسی"ساختارهای دانشگاهی"، "شیوه ارتباط روش مند علوم" و مسایل "فرهنگی ـ اجتماعی" به عنوان مهم ترین موانع و چالش فعالیت های میان رشته ای، بتوان نقش مطالعات میان‌رشته‌ای در توسعه علوم و کارآفرینی کشور را ترسیم و الگوی مناسبی برای توسعه میان‌ رشته‌ای ارایه شود.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
دستگاه RTU تولید شد

یک شرکت ایرانی اقدام به تولید دستگاه RTU برای استفاده در اتوماسیون صنایع آب و فاضلاب، نفت و گاز، برق، فولاد، نیروگاهی و ...


news-image
پیشگیری از مراجعه مجدد بیماران سرطانی به بیمارستان با مچ‌بند هوشمند

یافته‌های جدید پژوهشگران دانشگاه "پیتزبورگ" نشان می‌دهد که استفاده از مچ‌بند هوشمند


news-image
نانوحسگری برای آنالیز ترکیبات بازدم به‌منظور شناسایی بیماری

پژوهشگران کره‌ای با استفاده از نانوذرات و نانوالیاف موفق به تولید حسگری شدند