زبان الکترونیک عسل بی کیفیت را شناسایی می کند | نخبه ها
خدمات مرکز


زبان الکترونیک عسل بی کیفیت را شناسایی می کند
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از مهر،  این در حالی است که احتمال دارد  عسلی که از سوپرمارکت می خرید  کاملا خالص نباشد و تولید کننده مواد ارزانتر مانند شربت ذرت در آن وجود داشته باشد.از سوی دیگر  تست عسل ممکن است چند روز طول بکشد. به طور متضاد این زبان الکترونیک در کمتر از یک ساعت  قادر به شناسایی عسل طبیعی است. البته قبلا از این دستگاه برای تحلیل میوه ها استفاده می شد.

دستگاه مذکور در دانشگاه پلی تکنیک والنسیا ساخته شده و از روش تحلیل ولتاممتریک استفاده می کند. در کل این روش شامل ارسال جریان الکتریسته در نمونه های عسل و تحلیل رفتار مواد شیمیایی موجود در آنها در واکنش به جریان مذکور است.

با این روش می توان وجود موادی مانند شربت ذرت را در نمونه عسل و غلطت آن را تعیین کرد. البته این آزمایش فقط نشان می دهد نمونه مذکور  دستکاری شده است یا خیر. جالب آنکه دانشمندان در سازمان فضایی اروپا روشی متفاوت برای انجام این فعالیت به کار گرفته اند. آنها از لیزر برای تحلیل عسل استفاده می کنند.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
افزایش تعداد كاربران فناوری‌های فضایی یک ضرورت ملی است

رییس مرکز ملی فضایی معاونت علمی معتقد است که باید تعداد کاربران فناوری های فضایی در کشور افزایش یابد.


news-image
آماده سازی جراحان با برنامه آموزشی واقعیت مجازی ممکن شد

"موسسه جانسون و جانسون اخیرا یک برنامه آموزشی واقعیت مجازی را برای آماده سازی جراحان ارتوپد و پرستاران پیش از انجام عمل، ...


news-image
فضای سبز منهای آب لوله کشی

چندین سال است که بحران آب گریبان گیر کشور شده و هرساله وضعیت از سال قبل بدتر می شود؛ تا جایی که امسال بدترین سال طی ۵۰ س ...