آب تامین کننده سوخت سفرهای فضایی می شود | نخبه ها
خدمات مرکز


آب تامین کننده سوخت سفرهای فضایی می شود
news-image


به گزارش  سیناپرس به نقل از ایسنا،  شرکت "مومنتوس"(Momentus)، فناوری جدیدی برای تامین سوخت سفرهای فضایی معرفی کرده است."میخائیل کوکوریش" (Mikhail Kokorich)، فارغ‌التحصیل فیزیک "دانشگاه استنفورد" (Stanford University) و بنیان‌گذار شرکت مومنتوس اعلام کرد این فناوری، سیستم محرکه جدیدی است که به جای مواد شیمیایی، از آب به عنوان سوخت استفاده می‌کند.

کوکوریش گفت: استفاده از آب، مزایای بسیاری دارد. مقدار آب، در فضای بیرون از زمین فراوان است و سوخت بهتر و کارآمدتری برای پرواز در مدار پایین زمین محسوب می‌شود. استفاده از مواد شیمیایی، هنگامی مناسب است که نیاز به اطمینان بالایی وجود داشته باشد اما هنگامی که فضاپیما از کشش جاذبه فراتر می‌رود، آب عملکرد بهتری خواهد داشت.

 

کوکوریش باور دارد فناوری‌های مورد استفاده دیگر شرکت‌ها برای هدایت ریزماهواره‌ها همچون گازهای یونیزه شده، پرهزینه و کند است. وی افزود: استفاده از فناوری‌هایی مانند یونیزه کردن نیروی محرکه که برای هدایت ماهواره‌ها در مدار صورت می‌گیرد، ماه‌ها زمان می‌برد؛ در حالی که برای استفاده از آب، به نیمی از این زمان نیاز است.

این شرکت در حال حاضر، توافق‌نامه‌ای با شرکت اروپایی " ECM Space" امضا کرده است تا یک سفر فضایی را برای نخستین آزمایش این سیستم در ریزماهواره‌ها تدارک ببیند. زمان این سفر، اوایل سال 2019 تعیین شده است.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
با نینجای سایبری، کوچکترین هکر جهان آشنا شوید

با نینجای سایبری، کوچکترین هکر جهان آشنا شوید+فیلم


news-image
بیش از 3هزار دانش‌آموز در رویداد دانش مغز شرکت کردند

مرحله نخست پنجمین دوره‌ مسابقه ملی "دانش مغز" با شرکت بیش از 3هزار و یکصد دانش آموز در سی و هشت حوزه امتحانی در تهران ...


news-image
چرا کشتی‌ها تصادف می‌کنند

شنبه شب یک تانکر حامل 136هزار تن نفت تغلیظ‌شده در حدود 160مايل دريايي(300کيلومتري) شرق