کیفیت کالای ایرانی و ایران ساخت با تجهیز کارخانه‌ها به فناوری‌های روز افزایش می‌یابد | نخبه ها
خدمات مرکز


کیفیت کالای ایرانی و ایران ساخت با تجهیز کارخانه‌ها به فناوری‌های روز افزایش می‌یابد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نقل از ستاد خبری دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت ،علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت وگو با ستاد خبری دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «ایران ساخت»، مصرف کالای ساخت داخل را عاملی برای توسعه کشور دانست و اظهار کرد: کرامت کارگر ایرانی در جامعه ای که اساس آن تولید است دو چندان می شود، زمانی که کارخانه ها و واحدهای تولیدی فناوری های روز را جایگزین روش های سنتی و قدیمی کنند می توانند بازار بهتری برای محصولات خود ایجاد کنند. البته در این مسیر باید تسهیلاتی نیز برای آنها باید قائل شد.


ربیعی ادامه داد: اگر کالای ایران ساخت کیفیت مطلوب را داشته باشد با بازاریابی مناسب و ارائه خدمات پس از فروش می توان قدرت رقابت پذیری خود را نیز افزایش دهد. این در حالی است که تقویت قدرت خرید مصرف کننده ایرانی نیز باید با روش هایی همچون ارائه کارت های مصرف کالای ساخت داخل انجام شود. همچنین افزایش دستمزد کارگران و بازنشستگان نیز اقدام دیگری است که در این زمینه می توان انجام داد تا دستمزدی بیشتر نسبت به تورم دریافت کنند که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این زمینه اقدام کرده است.


وی با بیان اینکه حمایت مردم از کالای تولید داخل اقتصاد کشور را قوی می کند گفت: سال ها از وابستگی اقتصاد کشور به نفت می گذرد اما این روزها با توجه به شعار سال، اتکا به توانمندهای داخلی با شور و حرارت زیادی دنبال می شود. راهی که پیش گرفته ایم اقتصاد کشورمان را شکوفا می کند و آینده روشنی پیش روی فرزندانمان قرار می دهد. در این مسیر، برگزاری جشنواره های اثرگذاری همچون «ایران ساخت» که برای گسترش فرهنگ حمایت از کالای ایران، جریان سازی و محتواهای ارزشمند تولید خواهد کرد، قابل تقدیر است.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
امکان جلوگیری از نارسایی قلبی با مصرف ویتامین دی

تحقیقات جدید نشان داده است که چگونه پس از حمله قلبی، ویتامین D می‌تواند از بافت‌های قلب محافظت


news-image
ارائه هشت اختراع حوزه سلامت به سرمایه‌گذاران در کرمان

در فستیوال نوآوری‌های حوزه سلامت که با همکاری مرکز فن بازار ملی ایران و با حمایت


news-image
پهپادی برای ماجراجویی در زیر آب ساخته شد

گلادیوس نام یک پهپاد قدرتمند است که ماجراجویی در زیر آب را برای علاقمندان ممکن می کند. یکی از مزایای این پهپاد شارژ ۴ سا ...