«فن‌آورد» تلویزیونی برگزار می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


«فن‌آورد» تلویزیونی برگزار می‌شود
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برای یک کارافرین از گرداننده یک واحد تولیدی  تا یک شرکت دانش بنیان، شاید هیچ چیز آزاردهنده تر از وجود یک پرسش یا مسئله بدون پاسخ نباشد. هیچ چیز به اندازه یافتن پاسخی نوآورانه و خلاقانه که کسب و کار را به سوی پیشرفت رهنمون کند دشوارتر!
مسابقات مهارت سنجی فن‌آورد که با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش‌بنیان برگزار می‌شود، راه را برای رسیدن مشکلات به راه حلشان پیدا کرده و یک زمینه‌ای فراهم آورده است تا مسئله ها بتوانند به پاسخهایشان برسند؛ پاسخهایی که از ذهن خلاق و نوآور  نخبه ها و جوان های ایرانی برای صعب العبورترین و حل نشدنی ترین مسائل حوزه کسب و کار بیرون آمدند.
شرکت‌کنندگان این دوره از فن‌آورد در قالب یک برنامه تلویزیونی به رقابت می پردازند تا در نهایت بهترین پاسخ‌ها بتوانند به حل مسئله ها در کسب و کارهای حوزه مدیریت هنر و فناوری اطلاعات و ارتباطات بشتابند
فن‌آورد به گفته گردانندگانش تنها یک رقابت نیست! یک اعتقاد است، اعتقاد به اینکه وقت آن شده ‌است که استعداد و تخصص افراد، آینده را رقم بزند نه مدرک و نمره آنان و از این مسیر، تلاش می‌کند تا با روشی نوین و منحصر به فرد، مهارت‌های تخصصی و استعداد افراد را در رقابتی جذاب و چالش برانگیز محک زده و بهترین‌ها را شناسایی و حمایت کند.


 برگزاری فن‌آورد در قالب برنامه تلویزیونی
حسین قدسی زاده دبیر اجرایی این مسابقات به برگزاری چهارمین دوره این مسابقات اشاره می‌کند: این مسابقات از زمستان سال 1396 در 3 حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، هنر و مدیریت آغاز شده است. هر کدام از این 3 رشته، در زیرشاخه‌ها و رشته‌های مختلف برگزار می شود. مثلاً بخش مدیریت با رشته های کارآفرینی، سرمایه گذاری هوشمند، بازی آفرینی(Gamification) و مسئله یابی و بخش هنر در دو بخش اصلی گرافیک و معماری برگزار می‌شود که گرافیک دارای ۵ زیرشاخه است. در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباط نیز شرکت کنندگان در رشته‌های برق و الکترونیک، داده کاوی، برنامه نویسی کامپیوتر، برنامه نویسی تلفن هوشمند و جستجوی هوشمند منبع باز (OSInt) به رقابت می پردازند.
قدسی‌زاده، با بیان این‌که در فن‌آورد چهارم مرحله حضوری برای نخستین بار به صورت تلویزیونی برگزار می  شود، ادامه می‌دهد: این مسابقات در مجموع با ۱۶ رشته کار خود را آغاز کرد و به مرحله نهایی رسید که 13 رشته در نهایت قابلیت ورود به بخش تلویزیونی را داشتند و بر همین اساس، برنامهریزی شد تا فرآیند به صورت یک مسابقه تلویزیونی برگزار شود.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
آموزش هوش مصنوعی با آزمایش‌های IQمربوط به مهارت‌های استدلالی

پژوهشگران شرکت "دیپ‌مایند" با همکاری "علی اسلامی"، دانشمند ایرانی موفق شدند هوش مصنوعی را با آزمایش‌های IQ مربوط به مهار ...


news-image
هفتمین دوره توان‌افزایی مروجین فناوری نانو برگزار می‌گردد

هفتمین دوره توان‌افزایی مروجین فناوری نانو با هدف آموزش و پرورش مروجین دانشگاهی از ۳ تا ۵ بهمن‌ماه امسال برگزار می‌شود.


news-image
ساخت دقیق‌ترین ساعت‌ با خطای کمتر از یک ثانیه در عمر جهان

محققان موفق به ساخت ساعت‌های شبکه نوری فوق دقیق شده‌اند، که قادرند، هر 16 میلیارد سال تنها یک ثانیه از دست می‌دهد.