ICT زیربنای توسعه دانش بنیان در بخش کشاورزی | نخبه ها
خدمات مرکز


ICT زیربنای توسعه دانش بنیان در بخش کشاورزی
news-image


 دکتر محمد کریم معتمد در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری در گیلان با اشاره به مزایای بی شمار فناوری ارتباطات و اطلاعات (به اختصار ICT) در جهان امروز تصریح کرد: این فناوری از به روزترین دستاوردهای علمی است که می تواند قابلیت های فراوانی را در عرصه های مختلف زندگی بشر عرضه کند.

وی با بیان اینکه جمع آوري، ذخيره سازی، بازيابي، پردازش و توزيع اطلاعات در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات قرار دارند، افزود: توسعه زیرساخت های سخت افزاري و نرم افزاري ICT در کشورمان و فعالیت دانشگاه ها و شرکت های مختلف دانش بنیان در این حوزه منجر به سهولت دسترسی همگان به خدمات متنوع این فناوری در اقصی نقاط کشور شده است.

عضو پژوهشکده تحقیقات، توسعه و ترویج گیاهان راهبردی گیلان بخش کشاورزی را یکی از مهمترین حوزه های تأثیر پذیر از ICT دانست و خاطرنشان کرد: در طي نشست جهاني غذا در سال 1996، ”اطلاعات“ يكي از اولويت هاي امنيت غذايي برشمرده شد و در پی آن سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) به تأسیس مرکز جهانی اطلاعات به عنوان چارچوبي براي مديريت و اشاعه اطلاعات كشاورزي اقدام کرد.

منبع خبر: خبرگزاری علم و فناوری

خبر های دیگر
news-image
تامین رله‌های پستی با کمک متخصصان داخلی

متخصصان داخلی با استفاده از توان و تخصص خود و برای اعتلای کشور، اقدام به تولید و طراحی رله های پستی کرده و نیاز داخلی کش ...


news-image
کاهش بیکاری و رقابتی کردن اقتصاد با گسترش استارتاپ ها

گسترش و بروز و ظهور کسب‌وکارهای نوپای مبتنی بر فناوری با دامنه‌های فعالیتی متعدد و متنوع، باعث ایجاد فرهنگ انگیزشی در بی ...


news-image
نهمین کنفرانس مبدل های گرمایی

نهمین کنفرانس مبدل های گرمایی در تاریخ ۲۳ آذر ماه سال جاری در شهر تهران به صورت رسمی برگزار می شود.