گسترش فعالیت‌های حوزه علوم شناختی در کشور | نخبه ها
خدمات مرکز


گسترش فعالیت‌های حوزه علوم شناختی در کشور
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در راستای اهداف توسعه و گسترش دانش علوم شناختی در سطح کشور و بهره مندی محققان و دانش پژوهان از چتر حمایتی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی، در نتیجه هشتمین فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی، سی و پنج طرح جدید در حیطه های علوم شناختی از سوی اساتید و متخصصان به این ستاد ارسال شده است.

این ستاد به منظور افزایش هم افزایی پایان نامه ها و رساله های دانشجویی، هشتمین فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی در خرداد ماه امسال را با تمرکز بر مسایل شناختی فراگیر جامعه منتشر کرد. در هشتمین فراخوان طرح های پژوهشی  سی و پنج طرح در حوزه های روانشناسی شناختی، بازتوانی شناختی، علوم اعصاب شناختی، فن آوری شناختی، آموزش و پرورش شناختی، زبانشناسی شناختی و نیز مدل سازی شناختی توسط محققان، اساتید و متخصصان برای بررسی و بهره مندی از چتر حمایتی به ستاد علوم شناختی ارسال شد.

 حسین عزیزی  کارشناس ارشد ستاد علوم شناختی اعلام کرد: بررسی کارشناسی این طرح ها آغاز شد و انتظار می رود در آینده نزدیک نتیجه بررسی این طرح ها در کارگروه تخصصی بخش پژوهش ستاد مشخص و اطلاع رسانی شود. توزیع جعرافیایی طرح های جدید ارسالی به ستاد  متنوع بوده  و محققان، اساتید و متخصصان  از مراکز علمی و دانشگاهی نقاط مختلف کشور خواهان فعالیت در حوزه های علوم شناختی هستند

منبع خبر: معونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
مدل توسعه بازار محصولات كشاورزي تدوین شد

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی مدل توسعه بازار محصولات زیست فناوری را تدوین کرده است


news-image
تکامل چرخ تجهیزات مطالعات سیاره ای

سازمان فضایی ناسا به تازگی نوعی چرخ هوشمند و دارای حافظه طراحی کرده است که در ماموریت آتی


news-image
جهان هستی چند ساله است

مطالعات دانشمندان و ستاره شناسان بر اساس شناسایی قدیمی ترین ستاره موجود در جهان