طراحی نسل جدیدی از هدست های واقعیت مجازی بدون نیاز به یو اس بی | نخبه ها
خدمات مرکز


طراحی نسل جدیدی از هدست های واقعیت مجازی بدون نیاز به یو اس بی
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از مهر، ویرچوال لینک که کنسرسیومی متشکل از ای ام دی، ان ویدیا، اوکولوس، والو و مایکروسافت است اعلام کرده تعداد کابل هایی که برای استفاده از هدست های واقعیت مجازی مورد نیاز است، در آینده نزدیک کاهش یافته و به تنها یک کابل یو اس بی – سی محدود خواهد شد.

درحال حاضر ارائه خدمات واقعیت مجازی نیاز به تمهیدات سخت افزاری گسترده ای دارد و باید از چندین کابل یو اس بی و HDMIبرای اتصال این هدست ها به رایانه استفاده کرد که محدودیت هایی در زمینه استفاده از هدست های یادشده به وجود می آورد.

انتظار می رود ابداع این فناوری جدید هم هزینه های استفاده از هدست های واقعیت مجازی را کاهش دهد و هم افراد بیشتری را به استفاده از این فناوری علاقمند کند.

استاندارد یادشده موجب خواهد شد بتوان هدست های واقعیت مجازی را به راحتی به نوت بوک ها، تبلت ها و لپ تاپ های معمولی هم متصل کرد. هنوز مشخص نیست این هدست های جدید چه زمانی و با چه قیمتی در دسترس علاقمندان قرار می گیرند.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
تولید کالای مرغوب مردم را به خرید کالای ایران ساخت تشویق می کند

رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حمایت مردم از تولید ملی گفت: تولید کنندگان باید تلاش کنند با تولی ...


news-image
کنفرانس راهکارهای توسعه صنایع‌پیشرفته برگزار می‌شود

اولین کنفرانس راهکارهای توسعه صنایع‌پیشرفته استان گلستان به منظور توسعۀ فرهنگ کارآفرینی برگزار میشود.


news-image
شرکت‌های خلاق برای حضور در نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته حمایت می‌شوند

دبیرخانه برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق به‌منظور توسعه و ترویج فعالیت شرکت‌های خلاق از حضور این شرکت‌ها در دوازدهمی ...