خانه های اکولوژیک با استفاده از منابع و مواد بازیافتی ساخته می شوند | نخبه ها
خدمات مرکز


خانه های اکولوژیک با استفاده از منابع و مواد بازیافتی ساخته می شوند
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از مهر، تامین نیازهای طبیعی این جمعیت کلان اعم از غذا، آب و محل زندگی کار بسیار دشواری است و در حال حاضر نیز حدود یک میلیارد نفر در سرپناه های موقت و با امکانات بسیار اندک زندگی می کنند.

بخش زیادی از سرپناه ها و خانه هایی که برای زندگی مورد استفاده قرار می گیرد با محیط زیست تطابق و سازگاری ندارند و همین امر روند اتلاف منابع طبیعی را شدت بخشیده است.

سازمان ملل و دانشگاه ییل آمریکا، در راستای طراحی خانه های پایدار و سازگار با محیط زیست با یکدیگر همکاری کرده و خانه های اکولوژیک جدیدی ساخته اند که تنها حدود ۲۲ متر مربع مساحت دارند و با استفاده از آنها مصرف آب و دیگر منابع طبیعی به میزان چشمگیری کاهش می یابد.

مجریان این طرح معتقدند بخش مسکن در حال حاضر ۴۰ درصد از کل منابع کره زمین را به خود اختصاص داده و عامل متصاعد شدن بیش از یک سوم گازهای گلخانه ای در سطح جهان است. از همین رو افزایش بهره وری در این بخش و ساخت خانه های سازگار با محیط زیست به نفع همگان بوده و میزان مصرف آب و برق را هم کاهش می دهد.

خانه های اکولوژیک با استفاده از منابع و مواد بازیافتی ساخته می شوند و حتی تامین انرژی آنها هم با استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر صورت می گیرد. در همین راستا سیستم تولید انرژی برق از طریق خورشید در خانه های مذکور تعبیه شده و امکاناتی نیز به منظور جمع آوری آب باران در آنها وجود دارد. خانه های یادشده از انعطاف بالایی برخوردارند و برای زندگی و کار مناسب هستند و به سرعت می توان دکور و امکانات موجود در آنها را تغییر داد.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
توسعه کشاورزی یکی از اولویت‌های صندوق حمایت از سرمایه‎گذاری زیست‌فناوری

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: یکی از مهم ترین اولویت های صندوق حمایت از سرمایه‎گذاری زیست‌فناوری، توسعه ب ...


news-image
فعالیت بيش از ده درصد شركت‌هاي دانش‌بنيان در حوزه ساخت پیشرفته

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی گفت: بر اساس آخرين اطلاعات موجود، بیش از 3 هزار شركت دانش‌بنی ...


news-image
نخستین مسابقه ربات شیشه‌شوی باثبت نام هفتاد تیم

با ثبت‌نام 70 تیم در نخستین مسابقه ربات شیشه‌شوی قرار است تیم‌های شرکت‌کننده طرح‌های اولیه