تجربه‌ای هوشمند در حمام خانه | نخبه ها
خدمات مرکز


تجربه‌ای هوشمند در حمام خانه
news-image


شرکت کهلر به‌تازگی محصولاتی جدید را با نام سری حمام و دستشویی هوشمند معرفی کرده است که بر اساس آن‌ها قرار است تا آینه هوشمندی که به دستیار صوتی آلکسا مجهز است، کاربری‌هایی جدید در حمام‌ها به همراه بیاورد.
امروزه اصطلاح هوشمند در تمامی اجزای زندگی ما مشاهده می‌شود و به همین دلیل نیز وقتی خبر ساخت حمام هوشمند شنیده می‌شود، بسیاری از ما چندان شگفت‌زده نخواهیم شد. در این میان شرکت کهلر که یک شرکت بسیار خوش‌نام در زمینه ساخت تجهیزات بهداشتی حمام و توالت است، این پروژه را کلید زده و نخستین حمام هوشمند جهان را طراحی کرده است.

در قلب پروژه حمام هوشمند این شرکت شاهد حضور یک آینه هوشمند هستیم که به یکی از نام‌آشناترین روش‌های هوشمند سازی در جهان مجهز است. این آینه هوشمند می‌تواند با استفاده از یک رابط صوتی به سراغ ارائه خدماتی بسیار ویژه به کاربران برود. این سیستم هوشمند صوتی، در حقیقت یک بلندگوی آلکسا است که در داخل این آینه تعبیه شده است.

دستیار هوشمند صوتی آمازون یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های صوتی هوشمند در تمامی جهان است و به همین دلیل نیز می‌توان موفقیت این پروژه را به‌واسطه محبوبیت آن قطعی دانست. این دستیار هوشمند می‌تواند امکاناتی را مانند برقراری تعامل صوتی، ارائه درخواست پخش موسیقی و غیره برای کاربران خود مهیا سازد.

قیمت این آینه نیز بسته به امکانات آن متفاوت خواهد بود. این آینه بر اساس ابعاد آن که بین 33 تا 40 اینچ است می‌تواند قیمتی بین 798 تا 1335 دلار داشته باشد. به‌این‌ترتیب می‌توان گفت که نخستین حمام هوشمند جهان، بسیار لوکس و گران‌قیمت است. بر اساس اعلان رسمی این شرکت قرار است تا نخستین نسخه‌های این محصول در ماه مارس سال جاری میلادی به بازار عرضه گردد و پیش‌فروش آن از هم‌اکنون توسط شرکت کهلر آغاز شده است.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
تولید فانکشن ژنراتور

پژوهشگران کشور موفق به ساخت فانکشن ژنراتور به روش DDS شدند.


news-image
برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق ابلاغ شد

دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی


news-image
تولید داروهای صرع از قارچ های دریای سرخ

مطالعات آزمایشگاهی بر روی قارچ های دریای سرخ حاکی از قابلیت بالای آنها برای تولید داروهای جدید صرع بود.