یک بازی نوین لیزری تولید شد | نخبه ها
خدمات مرکز


یک بازی نوین لیزری تولید شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، توسط یک محقق داخلی در کشور، بازی نوین لیزری " چترا"را  باهدف آشنایی سازی بازیکنان با مفاهیم ابتدایی لیزر و اپتیک و همچنین تولید یک سرگرمی فکری با توجه به فرهنگ اصیل ایرانی ارئه کرد، این بازی که در سه سطح آسان، متوسط و دشوار طراحی‌شده است، مناسب رده‌های مختلف 9 تا 99 سال است. همچنین این بازی فکری، اهدافی آموزشی برای دان آموزان نیز دارد.

هرمس: در کل بازی یک‌مهره هرمس وجود دارد، اگر باریکه لیزر 7 بار به این مهره برخورد کند، این مهره از بین رفته و بازیکنی که تعداد بیشتری از این هفت ضربه لیزری را بزند برنده بازی خواهد بود. حرکت این مهره به این شکل است که هر بازیکن، پس از انجام حرکت خود، این مهره را یک‌خانه به‌صورت ساعت‌گرد در چهارخانه مشخص‌شده در صفحه بازی حرکت می‌دهد. 
بالیستا: این مهره شامل دو آینه در دو طرف خود است، این مهره‌ها لیزر فرودی را از دو طرف خود است. این مهره‌ها لیزر فرودی را از دو طرف بازتاب می‌دهند، بنابراین امکان حذف مهره‌ها از صفحه بازی وجود ندارد. برخلاف مهره‌های دیگر، با هر مهره‌ای در خانه مجاور جابجا شوند. این مهره‌ها قوی‌ترین مهره‌ها بازی هستند ولی در استفاده از این مهره‌ها باید دقت شود تا حریف از سمت دیگر آینه به نفع خودش استفاده نکند. هر تیم دارای دو عدد از مهره‌ها است. 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
تولید کالای مرغوب مردم را به خرید کالای ایران ساخت تشویق می کند

رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حمایت مردم از تولید ملی گفت: تولید کنندگان باید تلاش کنند با تولی ...


news-image
کنفرانس راهکارهای توسعه صنایع‌پیشرفته برگزار می‌شود

اولین کنفرانس راهکارهای توسعه صنایع‌پیشرفته استان گلستان به منظور توسعۀ فرهنگ کارآفرینی برگزار میشود.


news-image
شرکت‌های خلاق برای حضور در نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته حمایت می‌شوند

دبیرخانه برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق به‌منظور توسعه و ترویج فعالیت شرکت‌های خلاق از حضور این شرکت‌ها در دوازدهمی ...