چهل و شش پروژه پژوهشی برای حمایت تصویب شد | نخبه ها
خدمات مرکز


چهل و شش پروژه پژوهشی برای حمایت تصویب شد
news-image


تصویب حمایت از 46 پروژه پژوهشی در آخرین جلسه شورای علمی صندوق انجام شد تا به زودی این پروژه‌ها وارد فاز اجرایی شوند.
 به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شورای علمی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی در آخرین جلسه خود حمایت از 46 پروژه پژوهشی را تصویب کرد که این پروژه‌هاي تصويب‌شده شامل 24 پروژه پژوهشی و 22 پروژه پسادکتری است.  حوزه‌های مختلف علمی همچون پزشکی و دامپزشکی، فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی، منابع طبیعی و شیلات، علوم انسانی، اجتماعی و مطالعات علم، میان‌گروهی، مدیریت و علوم اقتصاد، معارف وعلوم اسلامی و همچنين کارگروه سلامت و محیط زیست را در بر می گیرد. 
همچنین از جمله دستاوردهای پروژههای مصوب مذکور می‌توان به  تعهد چاپ 46 مقالۀ  ISIدر سطح Q1، هفت مقالۀ ISI در سطحQ2 ، ده مقالۀ ISI، شش مقالۀ ISC، یک مقالۀ JCR، چهار مقالۀ علمی پژوهشی، 2 نرم‌افزار، 2 ثبت اختراع، 5 مورد ساخت نمونه محصول، 4 مورد دانش فنی، 1 تألیف کتاب، برگزاري 3 سمینار مردمی و 1 ارائه نقشه اشاره کرد. بیشترین مصوبات این جلسه شورای علمی به 3 کارگروه فنی و مهندسی، کشاورزی، منابع طبیعی و شیلات و همچنين علوم پایه اختصاص داشت.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
حسگری که علائم حیاتی نوزاد در خواب را رصد می کند

محققان گجتی ساخته اند که با کمک یک حسگر مایع علائم حیاتی نوزاد را در خواب رصد می کند


news-image
ساخت بومی انواع قطعات و تجهیزات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

یک شرکت دانش بنیان در کشور به کمک متخصصان داخلی و همت ایرانی آمادگی تولید و تامین قطعات، تجهیزات و ملزومات صنایع نفت، گا ...


news-image
بیست هزار شغل از طریق توسعه اشتغال خانگی توسط جهاد دانشگاهی ایجاد می‌شود

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور اعلام کرد: توسعه اشتغال خانگی