چهل و شش پروژه پژوهشی برای حمایت تصویب شد | نخبه ها
خدمات مرکز


چهل و شش پروژه پژوهشی برای حمایت تصویب شد
news-image


تصویب حمایت از 46 پروژه پژوهشی در آخرین جلسه شورای علمی صندوق انجام شد تا به زودی این پروژه‌ها وارد فاز اجرایی شوند.
 به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شورای علمی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی در آخرین جلسه خود حمایت از 46 پروژه پژوهشی را تصویب کرد که این پروژه‌هاي تصويب‌شده شامل 24 پروژه پژوهشی و 22 پروژه پسادکتری است.  حوزه‌های مختلف علمی همچون پزشکی و دامپزشکی، فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی، منابع طبیعی و شیلات، علوم انسانی، اجتماعی و مطالعات علم، میان‌گروهی، مدیریت و علوم اقتصاد، معارف وعلوم اسلامی و همچنين کارگروه سلامت و محیط زیست را در بر می گیرد. 
همچنین از جمله دستاوردهای پروژههای مصوب مذکور می‌توان به  تعهد چاپ 46 مقالۀ  ISIدر سطح Q1، هفت مقالۀ ISI در سطحQ2 ، ده مقالۀ ISI، شش مقالۀ ISC، یک مقالۀ JCR، چهار مقالۀ علمی پژوهشی، 2 نرم‌افزار، 2 ثبت اختراع، 5 مورد ساخت نمونه محصول، 4 مورد دانش فنی، 1 تألیف کتاب، برگزاري 3 سمینار مردمی و 1 ارائه نقشه اشاره کرد. بیشترین مصوبات این جلسه شورای علمی به 3 کارگروه فنی و مهندسی، کشاورزی، منابع طبیعی و شیلات و همچنين علوم پایه اختصاص داشت.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
بیماری‌های روده‌ای طیور را فناوری بومی درمان می‌کند

پژوهشگران انستیتو پاستور تهران با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی پژوهشی علمی انجام دادند تا مسی ...


news-image
استارتاپ‌های میلیاردی زمینه‌ساز ورود اقتصاد در حوزه صادرات می‌شوند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: استارتاپ‌های موفق با درآمدهای سالانه میلیارد تومانی


news-image
14 شتابدهنده توسعه کسب و کارهای نوپا را حمایت می‌کند

14 شتابدهنده و مرکز حامی توسعه کسب و کار در فراخوان نوپاهای فناوری‌های همگرا حضور دارند.