بهبود محیط کسب و کار لازمه جهش توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی‌ها است | نخبه ها
خدمات مرکز


بهبود محیط کسب و کار لازمه جهش توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی‌ها است
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در آیین امضای تفاهم نامه همکاری فناوری ریاست جمهوری و سازمان تامین اجتماعی گفت: کشورمان در بسیاری از شاخص‌های جهانی نوآوری مانند نیروی انسانی خلاق و تربیت نیروی انسانی جایگاه‌ بالایی دارد اما باید برای توسعه و پیشرفت در تمامی شاخص‌های نوآوری سرآمد باشیم.

ستاری با اشاره به ارتقای 10 رتبه‌ای جایگاه کشورمان در شاخص‌های جهانی نوآوری (Gii)، ادامه داد: این ظرفیت وجود دارد که جایگاه ایران بیش از پیش در شاخص‌های جهانی نوآوری ارتقا پیدا کند که مهم‌ترین لازمه این موضوع، ایجاد محیط مساعد کسب و کار برای نیروی انسانی خلاقی است که در کشور تربیت می‌شود.

ستاری افزود: باید محیط کسب و کار برای این ظرفیت عظیم نیروی انسانی تحصیل کرده و خلاق مساعد شود تا بتواند بر بستر زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری، تحول اقتصادی را رقم بزند و در این راستا، حمایت‌های بیمه ای و تأمین اجتماعی یکی از پایه‌های جدی است.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد محیط مساعد برای خلاقیت و نوآوری گفت:  اخیرا در شاخص های جهانی نوآوری این ظرفیت وجود دارد که در تمامی شاخص ها، جایگاه کشور را ارتقا ببخشیم  اما این امر مستلزم ایجاد محیط کسب و کار است.

تلاش برای بهبود فضای کسب و کار دانش‌بنیان و استارتاپی

رئیس بنیاد ملی نخبگان، با اشاره به اینکه تفاهم نامه همکاری میان معاون علمی و فناوری و سازمان تأمین اجتماعی، در راستای بهبود فضای کسب و کار شرکت های دانش بنیان و استارتاپی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین ارائه خدمات بیمه‌ای بهتر به این کسب و کارها منعقد می‌شود، افزود: در تعاملات بسیار خوبی با سازمان تامین اجتماعی صورت گرفته است و این تفاهمنامه نیز در راستای همان تعاملات و برای توسعه کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات و حمایت های بیمه ای از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ‌ها است.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
دستگاه هوشمند انتخاب تشک ساخته شد

دستگاه هوشمند انتخاب تشک در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر با امکان تعیین استاندارد تشک های طبی و غیرطبی ساخته شد.


news-image
تهران میزبان کنگره جهانی فناوری‌های هوشمند

کنگره جهانی فناوری‌های هوشمند 2018 (IC TECK 2018) بهمن‌ماه سال جاری


news-image
نیازهای واقعی بالگردی کشور تأمین می‌شود

نیازهای واقعی بالگردی کشور توسط کارگروه بالگرد تجاری ستاد توسعه فناوری‌ها و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علم ...