مستعدان‌برتر از آزمایشگاه ملّی نقشه‌برداری مغز بازدید می‌کنند | نخبه ها
خدمات مرکز


مستعدان‌برتر از آزمایشگاه ملّی نقشه‌برداری مغز بازدید می‌کنند
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز با هدف اصلی انجام مأموریت‌های نوین در راستای پاسخگوئی به بخشی از نیازهای پژوهشی و فناوری کشور در زمینه ایجاد زیر ساخت تصویربرداری و تحریک مغزی لازم برای تحقیقات شناختی و ارائه خدمات دانش بنیان و روز آمد در حوزه علوم و فناوری های شناختی با بهره گیری از امکانات و نیروهای متخصص ایجاد شده است .

ارتقای موقعیت ایران در سطح منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی و تقویت توان رقابتی پژوهشگران و فناوران در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی از طریق فراهم‌آوری زمینه‌های فعالیت در زمینه تصویربرداری مغز، تحریک و پردازش اطلاعات مغز در سطح پیشرفته و روزآمد به منظور پشتیبانی از فعالیت‌های پژوهشی، توسعه فناوری و آموزشی کلیه مراکز علمی کشور، مهمترین محور و هدف کلان این مجموعه است.

ترویج اهمیت پژوهش و فعالیت‌های فناورانه در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی و نقشه‌برداری مغزی؛ کمک به توسعه و گسترش پژوهش و همچنین فناوری‌های نوین در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی و نقشه‌برداری مغزی؛ ارائه خدمات دانش‌محور و روزآمد از جمله تصویربردای تخصصی از مغز، تحریک مغز با استفاده از روش‌های متنوع و مکمل، پردازش و ترکیب داده‌ها و تصاویر چند وجهی مغزی با استفاده از ابزارها و لوازم روزآمد، از دیگر اهداف این مرکز است.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
کوچکترین و ارزانترین بینی الکترونیکی برای نجات مردم

دانشمندان زوریخ ETH ادعا می کنند، "کوچکترین و ارزان ترین" بینی الکترونیکی برای کشف مردم را با در نظر گرفتن لرزه و زلزله، ...


news-image
ارایه گواهی داوری به داوران

امکان جدید Publons برای گذراندن دوره های داوری در آکادمی این سامانه


news-image
تفکر شبکه‌ای ایده‌ساز است

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی معتقد است که اگر تفکر شبکه‌ای داشته باشیم می‌توانیم یک نهضت جدید، سا ...