به‌کارگیری فناوری‌های فضایی برای توسعه اقتصادی کشور توسط شرکت‌های دانش‌بنیان | نخبه ها
خدمات مرکز


به‌کارگیری فناوری‌های فضایی برای توسعه اقتصادی کشور توسط شرکت‌های دانش‌بنیان
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز ملی فضایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با توجه به فعالیت سازمان فضایی در طراحی و ساخت ماهواره، تمرکز خود را بر روی به کارگیری فناوری‌های فضایی برای توسعه اقتصادی کشور توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و توسعه خدمات فناوری های فضایی معطوف کرده است و در سال جاری این مهم را پیگیری خواهد کرد.
از فناوری های فضایی بیش از 70 کشور جهان در جهت توسعه اقتصادی و در محورهای مدیریت منابع آب، خاک وجنگل ها، کشف معادن و میزان ذخایر آن، مدیریت کشاورزی کشور برای کشت بهینه و مدیریت مصرف آب، نظارت بحران سیل، آتش سوزی جنگل ها و غیره، ترافیک و کاهش تلفات جاده ای و غیره استفاده می کنند.
همچنین معاونت علمی در حوزه فضایی نقش سیاستگذاری، هماهنگی و برنامه ریزی و نظارت بین کل نهادها، سازمان ها و دستگاه های فعال در این زمینه را دارد و در بخش توسعه طراحی و ساخت ماهواره های کوچک در شرکت های دانش بنیان خصوصی نیز فعالیت می کند.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
جهاد دانشگاهی به موضوع سدسازی ها ورود پیدا کند

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: جهاد دانشگاهی به موضوع بحران آب ورود پیدا کند.


news-image
اقتصاد دنیا بر پایۀ تفکر دانش‌بنیان استوار و پویا است

استاندار فارس گفت: سه رکن دانشگاه؛ به عنوان جایگاه زایش علم، بنیاد ملی نخبگان؛ به عنوان جایگاه حفاظت و نگهداری از نخبگان ...


news-image
ثبت محصولات جشنواره ملی پرواز آزاد ایران در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

طرح محصولات جشنواره ملی پرواز آزاد ایران(جمپا) در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به ثبت رسید.