نخستین دستگاه کوتینگ کاغذ در کشور ساخته شد | نخبه ها
خدمات مرکز


نخستین دستگاه کوتینگ کاغذ در کشور ساخته شد
news-image


نخبه مازندرانی موفق به تولید دستگاه کوتینگ کاغذ که در صنایع بسته بندی مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد و راه اندازی آن زمینه جلوگیری ارز را فراهم می‌کند ساخته است.

 

رحمان پیلهکوهی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار علم و فناوری در استان مازندران از ساخت دستگاه کوتینگ کاغذ برای نخستین بار در کشور خبر داد.

وی با اعلام اینکه این طرح برای اولین بار از سوی سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران مورد حمایت قرار گرفت، افزود:  کمک برای طراحی و حمایت برای معرفی این دستگاه از دیگر خدمات این سازمان برای ساخت این دستگاه بوده است.

پیله کوهی با اعلام اینکه این دستگاه به صورت متناوب نسبت به کوتینگ کاغذ اقدام می‌کند، افزود: در دستگاه مشابه خارجی که قیمت کالا حدود دو میلیارد تومان است این قابلیت وجود ندارد.

وی قابلیت این دستگاه را در حوزه صنایع، چاپ و بسته بندی اعلام کرد و افزود: هرجا که نیاز به صنایع تبدیلی به کاغذ احساس شود از این دستگاه می‌توان استفاده کرد.

این نخبه مازندران خاطر نشان کرد: با استفاده از قابلیت‌های این دستگاه چندین بار امکان استفاده از کاغذ وجود دارد،کاغذهای بی ارزش و دور ریز با استفاده از کوتینگ به چرخه مصرف باز می‌گردد.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
تامین سوخت، آب و هوای مورد نیاز فضانوردان برای سفر به اعماق فضا

محققان روشی نوین برای تامین سوخت، آب و هوای مورد نیاز فضانوردان برای سفر به اعماق فضا یافته اند. در این روش مولکول های آ ...


news-image
بازدید از نخستین مرکز توسعه فناوری محصولات پیشرفته سلولی رویان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با هدف حمایت از طرح‌های فناورانه در حوزه سلولی و مولکولی از نخستین مرکز توسعه فناوری محص ...


news-image
رشد پانزده درصدی متقاضیان حضور در مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران

مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با اعلام آمادگی 39 واحد از سراسر کشور از اسفندماه سال 96 آغا ...