توسعه علوم زیستی و کاوش فضایی از اولویت های کاربری‌های عمومی فضایی | نخبه ها
خدمات مرکز


توسعه علوم زیستی و کاوش فضایی از اولویت های کاربری‌های عمومی فضایی
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منوچهر منطقی رییس مرکز ملی فضایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به ضرورت توسعه کاربری های عمومی فضایی در کشور، گفت: در برنامه 10 ساله دوم فضایی، تمرکز بر روی توسعه خدمات فضایی برای جامعه است تا بتوانیم با مشارکت بین‌المللی برای دسترسی سریع‌تر به اهداف و فناوری‌های لازم اقدام کنیم.
وی افزود: بر همین اساس، یکی از مهم ترین اولویت های مدنظر در این برنامه، توسعه علوم زیستی، کاوش فضایی و فرستادن انسان به فضا با استفاده از امکانات بین‌المللی است که این کار با مشارکت همه نهادهای ذیربط در حوزه فضایی میسر خواهد شد.
منطقی همچنین تصریح کرد: توسعه پژوهش در سطح کلیه مراکز علمی کشور و ایجاد همکاری به صورت کنسرسیومی در سطح ملی و بین‌المللی نیز می تواند یکی از اولویت های این حوزه باشد.
رییس مرکز ملی فضایی معاونت علمی، ادامه داد: در برنامه 10 ساله اول به نمایش توانمندی و اقتدار ملی با بهره‌گیری از توسعه درونزای فناوری‌های فضایی پرداختیم و در برنامه دوم کاربری های عمومی را توسعه خواهیم داد.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
برگزیدگان دومین المپیاد دانش‌آموزی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی طی مراسمی مو ...

مراسم اختتامیه دومین المپیاد دانش‌آموزی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی 21 اسفندماه 96 در محل معاونت علمی و فناوری ریاس ...


news-image
مراحل تست و آماده‌سازی سنگین‌ترین موشک تاریخ به حالت تعلیق درآمد

سخنگوی شرکت "اسپیس‌ایکس" طی بیانیه‌ای اعلام کرد تمام مراحل تست و آماده‌سازی سنگین‌ترین موشک تاریخ به دلیل


news-image
از ترافیک مغزی چه می‌دانید؟

پژوهشگران آلمانی دریافتند که پدیده‌ای به نام ترافیک سلول‌های عصبی در مغز ایجاد می‌شود که در اثر آن منبع انرژی سیناپس‌های ...