توسعه علوم زیستی و کاوش فضایی از اولویت های کاربری‌های عمومی فضایی | نخبه ها
خدمات مرکز


توسعه علوم زیستی و کاوش فضایی از اولویت های کاربری‌های عمومی فضایی
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منوچهر منطقی رییس مرکز ملی فضایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به ضرورت توسعه کاربری های عمومی فضایی در کشور، گفت: در برنامه 10 ساله دوم فضایی، تمرکز بر روی توسعه خدمات فضایی برای جامعه است تا بتوانیم با مشارکت بین‌المللی برای دسترسی سریع‌تر به اهداف و فناوری‌های لازم اقدام کنیم.
وی افزود: بر همین اساس، یکی از مهم ترین اولویت های مدنظر در این برنامه، توسعه علوم زیستی، کاوش فضایی و فرستادن انسان به فضا با استفاده از امکانات بین‌المللی است که این کار با مشارکت همه نهادهای ذیربط در حوزه فضایی میسر خواهد شد.
منطقی همچنین تصریح کرد: توسعه پژوهش در سطح کلیه مراکز علمی کشور و ایجاد همکاری به صورت کنسرسیومی در سطح ملی و بین‌المللی نیز می تواند یکی از اولویت های این حوزه باشد.
رییس مرکز ملی فضایی معاونت علمی، ادامه داد: در برنامه 10 ساله اول به نمایش توانمندی و اقتدار ملی با بهره‌گیری از توسعه درونزای فناوری‌های فضایی پرداختیم و در برنامه دوم کاربری های عمومی را توسعه خواهیم داد.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
مردم هلندی با زباله های خود ساختمان می سازند

اخبار جدید از کشور هلند، حاکی از آن است که قرار است سازه ای با استفاده از زباله های شهروندان در این کشور ساخته شود.


news-image
تست قندخون بایک برچسب

یکی از مشکلات روزمره ای که در زندگی افراد مبتلا به بیماری قند خون وجود دارد، ضرورت انجام تست قند خون با سوراخ کردن مرتب ...


news-image
ایران به بازارهای نوظهور دارویی ورود کرد

یک شرکت دانش بنیان داخلی به عنوان بزرگ ترین مرکز تحقیقات دارویی در کشور تاسیس شد. این شرکت در زمینه تولید مواد با ارزش ا ...