در ساخت تجهیزات آزمایشگاهی نفتی خودکفا شده ایم | نخبه ها
خدمات مرکز


در ساخت تجهیزات آزمایشگاهی نفتی خودکفا شده ایم
news-image


به گزارش سینارس،دکتر سید شهاب الدین آیت اللهی، مدیر پژوهشکده بالادستی نفت دانشگاه صنعتی شریف و استاد تمام دانشکده مهندسی شیمی و نفت این دانشگاه در خصوص تاکیدات مقام معظم رهبری بر بهره مندی از توانایی های محققان کشور در زمینه ازدیاد برداشت از مخازن نفتی و به کارگیری دانش و فناوری ایرانی در این حوزه به مهر گفتنفت در کشور ما یک سابقه صد ساله  دارد که در طول این مدت به جای صیانت از منابع، حفظ تولید یک اصل بوده و همه تلاشها روی آن متمرکز شده اند.

وی با بیان اینکه صنعت باید تحول پذیر باشد و حتماً در یک دوره صد ساله می توان متحول شد، گفت: تاکنون تحولات در حوزه نفت فقط بصورت ظاهری و بر اساس نیاز کوتاه مدت بوده اند ولی اگر بخواهیم تغییراتی در این حوزه صورت بگیرد باید بر اساس «تجاری سازی»، «تغییرات حوزه انرژی» و «نیازهای بازار جهانی برنامه ریزی» کنیم.

به گفته آیت اللهی، با توجه به اینکه اکنون مشکل در زمینه ازدیاد برداشت از مخازن نفتی کشور، شناسایی شده، بنابراین باید برنامه ای برای رفع این مشکلات تدوین کنیم؛ حتماً می توانیم در این زمینه نیز موفق باشیم.

 مدیر پژوهشکده بالادستی نفت دانشگاه صنعتی شریف بیان داشت: در زمانی نه چندان دور، تعداد متخصصان ما در این زمینه از انگشتان دست تجاوز نمی کرد، اما با برنامه ریزی مناسب و حمایت از دانشگاههای برتر، کشور ما در حوزه نفت سر ریز نیروی انسانی به خارج از کشور داشت.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
ثبت محصولات جشنواره ملی پرواز آزاد ایران در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

طرح محصولات جشنواره ملی پرواز آزاد ایران(جمپا) در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به ثبت رسید.


news-image
چرا نوک انگشتان یخ می کند؟

افرادی که از یخ کردن انگشتان خود شکایت می کنند کم نیستند. این مشکل در افرادی که افرادی که در شغل خود از ابزار سنگین یا و ...


news-image
انتخاب پروژه ماشین مولد پلاسما به عنوان طرح برتر کشوری

از سوی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری پروژه ماشین مولد پلاسما با عنوان "توکامک البرز"