چالشهای تولید نرم افزار کلاس جهانی در ایران | نخبه ها
خدمات مرکز


چالشهای تولید نرم افزار کلاس جهانی در ایران
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از ایرنا،ابراهیم ابراهیم بای سلام» امروز (شنبه) در نشست خبری به مناست فرا رسیدن دهه صنعت و معدن، وضعیت شرکت های تولید کننده نرم افزار در ایران را در مقایسه با سایر کشورهای جهان مثبت ارزیابی کرد و گفت: شرکت های تولید کننده نرم افزار در کشور از رشد بسیار خوبی برخوردارند و این مهم با توجه به گسترش کاربری فناوری اطلاعات و شتاب مصرف فناوری در کشور بسیار خوب است.

وی خاطرنشان کرد: شرکت های تولید کننده نرم افزار در کشور توانستند در کلاس جهانی نرم افزار تولید کنند که امید است این مهم توسعه پیدا کند.
این مسئول مهمترین چالش شرکت های نرم افزاری را رعایت نکردن مالکیت معنوی و احترام درخور به ارزش تولید دانش و فناوری برشمرد و عنوان کرد: انتظار می رود به مالکیت معنوی و ارزش تولید دانش و فناوری توجه بیشتری شود، همچنین بی توجهی مشتریان به تهیه سند نیازمندی ها و تحلیل مناسب کسب و کار پیش ازسفارش تولید نرم افزار از چالش های عمده تولید کنندگان نرم افزار است.
وی همچنین تمامیت خواهی یک مرحله ای و فرصت ندادن به رشد مرحله ای نرم افزار که خاصیت بالندگی و پایدار عملکردی نرم افزار است را از دیگر چالش های این دسته از فعالان برشمرد.
به گفته این مسئول، نبود زیرساخت های مناسب از جمله شرایط سخت افزاری، بسترهای ارتباطی و آمادگی پرداخت های متناسب با اندازه پروژه ها برای تولید نرم افزارهای بزرگ و یکپارچه در سطح کشور، سایر مشکلات تولیدکنندگان نرم افزار محسوب می شود.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
تولید نانوکامپوزیت‌ها و نانوجاذب‌های هوشمند با عصاره دارچین

محققان یکی از شرکتهای دانش‌بنیان با استفاده از عصاره دارچین روش سبزی برای تولید نانوکامپوزیت‌ها و نانوجاذب‌های هوشمند ار ...


news-image
جذب نور بیشتر با اضافه کردن قلع به هسته نانوذرات ژرمانیم

با افزدون قلع به هسته نانوذرات ژرمانیم، ساختار شبکه آن، ساختار شبکه پوشش سولفید کادمیوم را با شیوه‌ای بهتر مقایسه می‌کند ...


news-image
سه نوشیدنی که خواب راحت شب را از شما می گیرند

بر اساس اعلام "بنیاد ملی خواب" در آمریکا استاندارد خواب کافی در شبانه روز 7 تا 9 ساعت است و رسیدن به این رقم برای خیلی ه ...