روان پریشی و اختلالات قلبی؛ ارمغان قرص‌های لاغری | نخبه ها
خدمات مرکز


روان پریشی و اختلالات قلبی؛ ارمغان قرص‌های لاغری
news-image


بی تردید تاکید تبلیغات اغواگرانه ماهواره ای از جمله مجوز غذا و داروی آمریکا، 100 درصد گیاهی بودن و کاهش 10 تا 20 کیلوگرم از وزن تنها در مدت یک ماه، می‌تواند افرادی که از چاقی رنج می‌برند را وسوسه کند تا گوشی تلفن شان را بردارند و یک بسته از این قرص‌ها را سفارش بدهند.

جالب اینجاست که هیچ مرکز فروشی برای آنها وجود ندارد و تنها نحوه خرید تلفنی و ارسال به در منازل از طریق پیک در دستور کار فروشندگان قرار گرفته است. فروشندگانی که مدام شماره تلفن‌هایشان عوض شده و حتی سامانه پیامکی هم برای خود ایجاد کرده‌اند.

دکتر عبدالکریم پژومند، رییس مرکز تحقیقات مسمومین و رییس قطب علمی بالینی مسمومین کشور در خصوص تبلیغ‌های سودجویانه برخی شرکت‌ها  در شبکه های ماهواره ای گفت: متاسفانه مصرف برخی از این قرص می تواند عواقب سنگین و جبران ناپذیری مانند مرگ به همراه داشته باشد. داروهای ماهواره ای اصلا استاندارد جهانی ندارند و در صورت رخ دادن حادثه ای پس از مصرف دارو مطلقا کسی نیز پاسخگوی نخواهد بود بنابراین هیچ نوع تضمینی برای مصرف داروهای تبلیغ شده ماهواره وجود ندارد.

اما و اگرهای درمان لاغری با گیاهان دارویی

همچنین این روزها دردی نیست كه در قفسه‌ عطاری‌ها دارویی برایش یافت نشود. عطار‌ها به مشتری‌‌های‌شان «نه» نمی‌گویند. كافی است بیماری‌تان را با عطار در میان بگذارید تا با ارایه تركیبی گیاهی یا بسته‌ای درمانی راهی منزل شوید. درمان چاقی با نسخه‌های عطاری ها نیز این روزها در کنار قرص های مضرر ماهواره ای باب شده است. استفاده از دم نوش های دارویی، قرص های گیاهی مانند چای سبز، کارنیتین، قرص slim quick، قرص سرکه سیب، قرص ونوستات، زنولیپ و... از جمله آنهاست. روش های درمانی که اقدام سرخودانه آن می تواند عوارض بیشماری به همراه داشته باشد.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
فین‌تک‌ها کسب‌وکار در کشور را ارتقا می‌دهند

حوزه روبه‌پیشرفت فین‌تک در ایران هنوز در مراحل آغازین خود به‌ سر می‌برد


news-image
تعمیر و نگهداری تجهیزات موجود آزمایشگاهی حمایت می‌شود

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی تعمیر و نگهداری از تجهیزات موجود آزمایشگاهی در کشور را حمایت می کند.


news-image
چطور می‌توانید مربی خودتان در مسیر کارآفرینی باشید

یکی از فواید اصلی مربی‌گری برای خودتان، توانایی انتخاب هر فرد موفق در جهان است. در این حالت شما نیاز به هیچ مجوزی نخواهی ...