سرشاخه‌های این رودخانه به دریای اکوسیستم فناوری ایران وصل است | نخبه ها
خدمات مرکز


سرشاخه‌های این رودخانه به دریای اکوسیستم فناوری ایران وصل است
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  «استارتاپ‌رُبا» (برداشتی آزاد و نمادین از نام آهنربا) عنوانی است که با دیدن هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری در نظر اول به ذهن می‌رسد. محیطی که گویی تمامی استارت‌های ایران یکجا جمع شده‌اند.
با ورود به نمایشگاه اینوتکس 2018، در نخستین طبقه با مجموعه‌ای از استارتاپ‌ها مواجه می‌شویم. طبقه‌ای که در آن از غرفه‌های معمول خبری نیست. استندهای ایستاده کنار هم چیده شده‌اند و استارتاپ‌ها غرفه‌های خود را بدون تشریفات معمول در دل یکدیگر بنا کرده‌اند. 
گویی هزارتویی از استارتاپ‌های ایرانی تشکیل‌شده است که وقتی وارد آن می‌شوی از هر طرف تو را صدا می‌زنند. در این محل به‌قدری شور و هیجان وجود دارد که نمی‌توان به‌سادگی از آن گذشت. در هر غرفه که شاید حوزه استحفاظی آن به یک متر هم نرسد دو شخص برای توضیح استارتاپ ایستاده‌اند و چند نفر در حال آشنایی با موضوع مورد نظر هستند.
 
استارتاپ
استارتاپ‌های مختلفی را در اینجا می‌توان دید. حوزه فعالیت برخی را با دیدن نام آن می‌توان تشخیص داد و برخی را نه. بعضی از آنها نیست به‌قدری این روزها میان مردم جا افتاده‌اند که وقتی نام آنها در میان شرکت‌های استارتاپی به چشم می‌خورد عجیب به نظر می‌آید. زوج جوانی در حال تماشا هستند که خانم می‌گوید: یعنی این برنامه موبایل که ما همیشه از آن سفارش می‌دهیم هم یک استارتاپ محسوب می‌شود؟ همسرش پاسخ می‌دهد: چه جالب! من فکر می‌کردم حتماً باید شرکت بزرگی باشند و سابقه بسیاری داشته باشند که با چنین کیفیتی فعالیت می‌کنند. 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
بهره‌وری بیشتر از ظرفیت‌ها در دستور کارجهاددانشگاهی فارس

رییس جهاددانشگاهی استان فارس با اشاره به اقدامات گسترده‌ این نهاد در ابعاد، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اشتغال فارغ‌التحصیل ...


news-image
تاکسی هوایی پرواز آزمایشی می کند

قرار است در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی امسال یک تاکسی هوایی با ۸ پروانه


news-image
هشتاد و هفت درصد انرژی مصرفی دنیا از منابع تجدیدناپذیر است

کشـورهای توسـعه یافته، مصرف کننده ۸۰ درصد از منابع انرژی دنیا هسـتند