سرشاخه‌های این رودخانه به دریای اکوسیستم فناوری ایران وصل است | نخبه ها
خدمات مرکز


سرشاخه‌های این رودخانه به دریای اکوسیستم فناوری ایران وصل است
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  «استارتاپ‌رُبا» (برداشتی آزاد و نمادین از نام آهنربا) عنوانی است که با دیدن هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری در نظر اول به ذهن می‌رسد. محیطی که گویی تمامی استارت‌های ایران یکجا جمع شده‌اند.
با ورود به نمایشگاه اینوتکس 2018، در نخستین طبقه با مجموعه‌ای از استارتاپ‌ها مواجه می‌شویم. طبقه‌ای که در آن از غرفه‌های معمول خبری نیست. استندهای ایستاده کنار هم چیده شده‌اند و استارتاپ‌ها غرفه‌های خود را بدون تشریفات معمول در دل یکدیگر بنا کرده‌اند. 
گویی هزارتویی از استارتاپ‌های ایرانی تشکیل‌شده است که وقتی وارد آن می‌شوی از هر طرف تو را صدا می‌زنند. در این محل به‌قدری شور و هیجان وجود دارد که نمی‌توان به‌سادگی از آن گذشت. در هر غرفه که شاید حوزه استحفاظی آن به یک متر هم نرسد دو شخص برای توضیح استارتاپ ایستاده‌اند و چند نفر در حال آشنایی با موضوع مورد نظر هستند.
 
استارتاپ
استارتاپ‌های مختلفی را در اینجا می‌توان دید. حوزه فعالیت برخی را با دیدن نام آن می‌توان تشخیص داد و برخی را نه. بعضی از آنها نیست به‌قدری این روزها میان مردم جا افتاده‌اند که وقتی نام آنها در میان شرکت‌های استارتاپی به چشم می‌خورد عجیب به نظر می‌آید. زوج جوانی در حال تماشا هستند که خانم می‌گوید: یعنی این برنامه موبایل که ما همیشه از آن سفارش می‌دهیم هم یک استارتاپ محسوب می‌شود؟ همسرش پاسخ می‌دهد: چه جالب! من فکر می‌کردم حتماً باید شرکت بزرگی باشند و سابقه بسیاری داشته باشند که با چنین کیفیتی فعالیت می‌کنند. 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
پايان نامه اي كه مشكل مهم صنعت را حل كرد، پمپ پیستون دوبل احتراقی با قابليت پمپا ...

مخترع بسيجي اردبيلي با انجام پايان نامه اي براساس نياز مهم صنعت توانست پمپ پیستون دوبل احتراقی با قابليت پمپاژ و کمپرس ک ...


news-image
طلا دیگر زرد نیست

همه ما طلا را فلزی زرد رنگ می‌شناسیم، اما هیچ‌گاه فکر می‌کردید این ماده در اندازه‌های نانومتری به رنگ‌های متفاوتی دیده ش ...


news-image
پیشگیری و درمان مشکلات کلیوی با گیاهان دارویی

نتایج پژوهشی که توسط محققین ایرانی انجام‌ و در فصلنامه «گیاهان دارویی» وابسته به پژوهشکده