بزرگترین مزرعه بادی جهان ساخته می شود | نخبه ها
خدمات مرکز


بزرگترین مزرعه بادی جهان ساخته می شود
news-image


دولت بریتانیا در پروژه ای جاه طلبانه و با همکاری یک شرکت هلندی در نظر دارد بزرگترین نیروگاه بادی دور از ساحل و مستقر در دریا را با ظرفیت 30 گیگا وات در یک جزیره مصنوعی واقع در دریای شما احداث کند.
امروزه به استثنای چند کشور محدود، تمامی کشورها به سمت استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و پاک در حال جرکت بوده و آخرین خبر مربوط به این حوزه نشان دهنده ساخت جزیره ای مصنوعی در سواحل شرقی یورک شایر بریتانیا است که در ان بزرگترین نیروگاه بادی دور از ساحل جهان ساخته خواهد شد.بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، این نیروگاه تا سال 2027 میلادی به بهره برداری خواهد رسید.

ظرفیت پیش بینی شده تولید انرژی در این مزرعه بادی 30 گیگا وات است. این میزان و توان تولید انرژی تقریبا دو برابر میزان فعلی تولید انرژی برق اتحادیه اروپا از طریق نیروگاه های بادی مناطق دریایی است و همچنین قدرت آن حدود  48 برابر بیشتر از ظرفیت قوی ترین نیروگاه دریایی حال حاضر جهان خواهد بود.

این جزیره حدودا 5 تا 6 کیلومتر مربع مساحت داشته و پیرامون آن با توربین های بادی احاطه شده است و موقعیت ان به نوعی است که در میانه دریای شمالی قرار دارد. این منطقه با عنوان Dogger Bank شناخته شده و به دلیل وزش بادهایی با سرعت 125 کیلومتر بر ساعت شهرت دارد. این باد از سمت سواحل انگلستان وزیده و پتانسیل کافی برای راه اندازی هزاران توربین را داشته و عمق دریا نیز در این منطقه کم و مناسب برای استقرار خطوط انتقال نیرو است.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
چیپ ست جذب امواج رادار

محمدعلی رمضانی عضو موسسه حامی نوابغ جوان با تفکری متفاوت و تاملی عمیق چیپ ست جذب امواج رادار را با افتخار ثبت نمود.


news-image
سانتریفیوژ دکانتر ایران ساخت شد

یک شرکت دانش بنیان توانسته با اتکای به نیروی های متخصص ایرانی و استفاده از دانش بومی، بسیاری از محصولات تولید شده توسط ک ...


news-image
سمپوزیومی که خلاهای موجود در پژوهش های سلول های بنیادی را پوشش میدهد

محققان مطالعات جدیدی در خصوص محصولات حوزه سلول بنیادی انجام دادند.