سلول های بنیادی،از تحقیق تا درمان | نخبه ها
خدمات مرکز


سلول های بنیادی،از تحقیق تا درمان
news-image


در سال‌های اخیر تحقیقات گسترده‌ای در زمینه سلول‌های بنیادی انجام شده که با نتایج ارزشمندی همراه بوده است. 
محققان و دانشمندانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند به کمک این دستاوردها به محدوده‌ای فراتر از مرزهای پیشین دنیای علم و فناوری قدم گذشته‌اند و افق‌های جدیدی پیش  روی آن‌ها گشوده شده است.

پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی یکی از این گروه‌های موفق است که به کمک دانشمندان و متخصصان توانسته است در سال‌های اخیر، دانش و فناوری سلول‌های بنیادی و سلول‎درمانی را در کشور توسعه دهد تا جایی که مقام معظم رهبری، شرایط تولید علم در این زمینه را در سطح علوم نانو و هسته‌ای می‌دانند و فعالیت‌های انجام شده در این زمینه را از اولویت‌های اصلی دانشی کشور معرفی کرده‌اند.

با توجه به اهمیت این موضوع گروه سلول‌های بنیادی رویان با هدف مطالعه و تحقیق درباره سلول‌های بنیادی از سال 1382 فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرد و پس از گذشت 8 سال از راه‌اندازی، این گروه به سطح پژوهشکده زیست شناسی و فناوری سلول‌های بنیادی ارتقا پیدا کرد.

این پژوهشکده اکنون فعالیت‌های خود را در سه حوزه تولید، ترجمان و کاربرد دانش سلول‌های بنیادی متمرکز کرده است. محققان این مرکز به دستاوردهای مهم و ارزشمندی در زمینه شناخت قابلیت‌های سلول‌های بنیادی دست یافته‌اند.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
نخستین تراشه دی رم جهان تولید شد

سامسونگ از تولید نخستین تراشه دی رم جهان از نوع ال پی دی دی آر ۵ خبر داده که هم سرعت پردازش تلفن های همراه را افزایش می ...


news-image
زیبایی از منظر علوم اعصاب و شناختی

تا کنون حتما برای شما هم رخ داده است هنگامی که در حال بازدید از یک گالری نقاشی هستید


news-image
نظارت بر علائم حیاتی با برچسب‌های رادیویی

محققان دانشگاه کرنل موفق به ابداع برچسب‌های رادیویی شدند که می‌تواند علائم حیاتی